Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Bedagadt a fülem a helix...

Bedagadt a fülem a helix piercingnél porcba; Mi a teendő ilyenkor? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

4 hónapja lőtték(kozmetikus csinálta, igen nagy hiba volt,tudom), eleinte is fájt,piros volt, nem tudtam rá feküdni..idő múltán egyre jobban bedagadt, mintha egy görcs lenne.+ dudor a piercing körül,a közepe az a pc bemenete szinte..Folyamatosan kezeltem/kezelem, de a fülem 2x akkora mint kéne és nagyon fáj. Olvasgattam már ez ügyben porctörésen át az amputálásig mindent láttam..

Mi segíthet valójában?



2020. jan. 11. 12:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Valószínűleg vadhús, vagy keloidos kinövés, de persze lehet porctörés is, látatlanban nem tudom. Az első kettőre a peroxidos ecsetelés megoldás lehet. A harmadikra csak műtét.

Ékszert szedd ki, nézd meg úgy milyen, váladék van-e, színeződés van-e...stb.?

Mindenképp kell egy rendes testékszer, lehetőleg titán anyagú, hosszabb, egyenes szárral. Patika, ott venni hidrogén-peroxid oldatot, majd azzal ecsetelgetni naponta háromszor, legalább három héten keresztül minden nap, az leszárítja, ha vadhús, vagy keloid. Ennyi, mit tehetsz. Esetleg elmehetsz vele dokihoz is, de túl sokat nem fog mondani, csak krémeket ad, de az piercingek esetében nem túl jó megoldás. Esetleg mondhatja, hogy bizony a porc eltört, ferdén forr össze, így műteni kell.

Máskor meg kétszer átgondolod, hogy mit és hogyan csináltass. Előre, mindíg, mindent előre tudj, ne utólag.

Ha mellé még fémérzékeny is vagy, akkor meg inkább vedd ki, ápold-kezeld peroxiddal 3 hétig, majd ha már meggyógyult, akkor lehet vele kezdeni mást.

2020. jan. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm Szépen, megoldódott!

Kivettem az ékszert és visszatettem az orvosit. Olyan mintha semmi baki nem történt volna :))

2020. jan. 20. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!