Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Külterületi helyrajzi számon...

Külterületi helyrajzi számon álló település szélén lévő újépítésű házba be lehet jelentkezni állandó lakcímre?

Figyelt kérdés
Nincs még házszáma az utca végén álló háznak. Be fogok tudni jelentkezni oda, bekoltozeskor? Külterületi hrsz-e van. Lattam ilyet szemelyi igazolvanyokon/lakcimkartyan videken, de az apam azt mondta nem lehet majd bejelentkeznem.
2020. jan. 15. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Külterület, és helyrajzi szám sincs...

Lehet hogy faternak van igaza.

De ezt inkább hivatalos helyen kérdezd meg, mert ha jól értem, nem ez a végleges helyzet, hanem változás lesz.

2020. jan. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Állandó lakcím (és ideiglenes lakcím) már sok-sok éve nincs. Lakóhelycím és tartózkodási hely cím van.


Lakóhelyként akkor jelenthetsz be címet, ha

• nincs lakóhelycímed. (Ha van, akkor új cím csak tartózkodási hely címeként jelenthető be.)

• Lakóhely: „annak a lakásnak a címe, amelyben a polgár él. A lakcímbejelentés szempontjából lakásnak tekintendő az az egy vagy több lakóhelyiségből álló épület vagy épületrész, amelyet a polgár életvitelszerűen otthonául használ, továbbá - a külföldön élő magyar és nem magyar állampolgárok kivételével - az a helyiség, ahol valaki szükségből lakik, vagy - amennyiben más lakása nincs - megszáll.”

• „A polgár köteles beköltözés vagy kiköltözés után három munkanapon belül lakóhelyének, illetve tartózkodási helyének címét nyilvántartásba vétel céljából bejelenteni."

• A bejelentéshez igazolni kell a jogosultságot.

- Tulajdoni lappal azt, hogy a bejelentő tulajdonos (legalább résztulajdonos).

- Más tulajdona esetén a tulajdonos (jogszabályi megnevezés és bejelentőlap megnevezése szerint: szállásadó) hozzájárulását.

Ez lehet a tulajdoni lapon a szállásadó aláírása; de bizonyító erejű okirat bemutatása esetén (például: bérleti szerződés) nem szükséges a bejelentőlapot aláírnia, hiszen az okirat (például szerződés) bizonyítja, hogy hozzájárult az ottlakáshoz.

• Az ingatlannak rendelkeznie kell lakóingatlan használatbavételi engedéllyel; ha az megvan, és csak helyrajzi száma van, akkor az a címe.

(Külterület esetén kérdés, hogy az önkormányzat milyen övezetbe sorolta be; szabad-e ott életvitelszerűen élni, azaz, lakcímet létesíteni?)

2020. jan. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1-es hrsz e van. Irtam 0-val kezdodik en ugy tudom kulteruletiek kezdodnek 0-val.

2-es koszi. Hasznlatbaveteli van. Ez egy rendes lakohaz.

Koszi az infot es a felvetest besorolasrol. Utanajarok.

2020. jan. 16. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!