Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » NKE HHK érettségi, átlag?

NKE HHK érettségi, átlag?

Figyelt kérdés
Azokhoz szólna a kérdésem akik jelenleg is az NKE-re járnak, vagy esetleg nem rég végeztek. Titeket milyen Érettségevel, illetve milyen átlaggal vettek fel?

2020. jan. 16. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt teljesen objektíven mondom, az érettségi csak az egyik fele.

Az alkalmasságin megy a meszelés jobban.

De persze nem árt ha egy patent érettségivel jelentkezel. Nézd meg mennyi a ponthatár (vagy mennyi volt tavaly), és számold ki, milyen átlag kell, hogy elérd ezt, persze ajánlott jócskán fölé számolni.



Volt olyan ismerősöm, akit komoly hátszele miatt vettek fel nagyobb részben...


(Lehet emiatt lepontozni, nem írnék ilyet ha nem ismernék 1-2 oktatót az nke-ről, meg az egész rendszert. )



Akárhogy is, sok sikert!

És remélem, valamennyire hasznosnak találod. 😉

2020. jan. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, tavaly 291 pont volt a határ. Én most magamnak kb. 282-öt számoltam, viszont nem számoltam hozzá egy-két dolgot, pl, ha minden jól megy lesz egy, erdésztechnikusi minősítésem, nem tudom ez mennyi + pontot jelent vagy hogy jelent-e egyáltalán. Illetve szeretném megcsinálni nyáron az ÖTT-s kiképzést, ezt szintén nem tudom hogy számít e valamit, pontban. Azt szeretném még megkérdezni hogy szemem nem a legjobb, viszont nem is olyan szörnyű. (0.5-üs mindkettő) mennyire lenne esélyem így az alkalmasságin? (katonai vezetői szak) Viszont tervben a lézeres szemműtét.
2020. jan. 16. 20:54
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nke hhk-n vagyok. Nekem az összes érettségi tárgyam kitűnő lett, összesen 382 körül lett a pontom. Pilótán vagyok, 347 volt a ponthatár. Átlagot pontosan nem tudom, de olyan 4,5 körül voltam.

Ha ött-s vagy, azért nem jár plusz pont. Az erdésztechnikusért sem jár, de ebben nem vagyok biztos. Alkalmassági majd mondd, hogy meg akarod műtettetni a szemed, de a 0.5-ös amúgy sem nagy gáz.

Igazából nem hiszem, hogy most is túl magas lenne a ponthatár a katvezre, de azért olyan 320-330 körül legyél, biztos ami tuti alapon.

2020. jan. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :)
2020. jan. 22. 17:13
 5/6 anonim válasza:
Elvileg ha valakinek nem elég jó a hallása de nem is teljesen rossz akkor lehet még katona viszont kiesnek képzés specializációi lehetőségek pl felderítő.Valaki tudja melyek esnek még ki akkor?
2020. jún. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
jún. 10. 16:07 Sajnos én ehhez nem tudok hozzászólni. Nos, kicsit elrontottam az érettségit, főleg a magyart, így kb. 282 pontot sikerült összeszednem(pont amennyit tippeltem). Mivel van még egy technikusi évem, így mindenképp kihagyok még évet az egyetemből, ezért valószínű újraírom a magyart, és úgy már remélhetőleg 300 pont felett leszek.
2020. jún. 18. 00:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!