Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A munkahelyemen nem adtak...

Micuka97 kérdése:

A munkahelyemen nem adtak szerződést amikor elkezdtem dolgozni?

Figyelt kérdés
Kb fél éve vendéglátózom egy bárban pultosként, akárhányszor kérem a szerződésem mindéle szar indokkal elhessegetnek a főnökök.. hitelre lenne szükségem, de a főnököm nem adja ki, mert hogy nem vagyok bejelentve.. segítsetek, mit tudok tenni? Vagy mit mondjak nekik? Pereskedni nem szeretnék, szerintem több pénzt elvinne mint amennyit nyernék
2020. jan. 17. 22:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Vedd fel telefonnal a beszélgetés, amikor legközelebb megkérdezed.

Szia xy! (szépen néven nevezed. Hogy egyértelmű legyen)


És többet nem dolgozol ingyen sehol.

2020. jan. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azonnal kilépni!
2020. jan. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Te kis buta. Igy nem is szabad munkába állni. Megteheti hogy fizut sem ad, akár. Vagy szinte bármit.
2020. jan. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
TB-t fizetsz? Mert ha nem dolgozol hivatalason, havi több ezer forint.
2020. jan. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igaza van így TB-d sincs. Amit ha észrevesz a nav utólag rád veri. Majdnem 9 ezer Ft havonta. Ráadásul most olyan törvény lesz ha nincs fizetve a TB-d és orvoshoz mész. Akkor még az orvosi költségeket is ràd verik. Nem csak a havi díjat.
2020. jan. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem fizetek semmit, egyébként részmunkaidőben vagyok. Nem tudom hogy erre a státuszra ugyanazok a törvények vonatkoznak-e.
2020. jan. 18. 08:29
 7/9 anonim ***** válasza:
A TB-t fizetni kell mindenképpen. Részmunkaidő vagy sem akkor is fizetni kell. Ilyenkor saját magadnak sajnos. És attól még kellene hogy legyen valami szerződés is. Bár részmunkaidőre nem adnak hitelt, még ha lenne szerződés akkor se,illetve TB t se fizet,de ez így akkor se szabályos.
2020. jan. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A tb-t szemelyesen nekem kell fizetni, vagy a munkahelyem altal fizetem? Nem lehet hogy a fizetesbol levonjak?
2020. jan. 18. 16:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha teljes munkaidőben lennél,bejelentve normálisan akkor igen le vonnák a fizudbol. De így nem mert be se vagy jelentve, a másik ha be lennél akkor is csak részmunkaidő,az nem fizet TB-t. Csak teljes munkaidős bejelentett állás fizet TB. Szóval fizetned kell magadnak kivéve ha elmész rendes munkahelyre. De már akkor is felhalmozódott valószínűleg TB tartozás. Amit sajnos követelni fog a nav tőled előbb utóbb.
2020. jan. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!