Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most kezdtem pár napja dolgozn...

Most kezdtem pár napja dolgozni az új munkahelyemen. Nem irattak velem alá semmilyen szerződést, de be vagyok jelentve. Ilyenkor ha gondolok egyet egyik napról a másikra minden gond nélkül eljöhetek?

Figyelt kérdés
Tehát ha úgy tartja kedvem,h már következő nap nem akarok bejönni,akkor megtehetem,hogy nem jövök már be? Elég hülye hozzáállás tudom de most A válaszok érdekelnek.
2016. okt. 21. 16:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

meg persze. Én is most hagytam ott egy helyet 4 nap munka után. BE lettem jelentve, de 4 nap után sincs munkaszerződésem.


Hétfőn majd bemászok, aláírom a szerződést, meg aláírom ott helyben a felmondást is, azt a többit a cég könyvelője elintézi.


próbaidő alatt bármelyik fél felmondhatja a szerződést.


Hülye hozzáállás? nem, nem az! Ha nem tetszik a munka, nem bírod, nem érdekel, akkor ott kell hagyni. Inkább hagyd ott, minthogy magadat mérgezd napi 9 óra szenvedéssel! Szenvedünk így is eleget az életben, nem kell még tetézni!

2016. okt. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne szerződés, akkor is próbaidőn lennél most még, és eljöhetnél minden további nélkül.
2016. okt. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Honnan tudod, h bejelentettek?
2016. okt. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
szerződés nélkül az se biztos, hogy próbaidős, legalább hülyeséget ne írjatok neki. NEm mindig kötnek ki próbaidőt.
2016. okt. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%
#4 de, mindig írnak próbaidőt! állandóra senkit nem vesznek föl azonnal!
2016. okt. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

""szerződés nélkül az se biztos, hogy próbaidős,"


Pedig nem írt butaságot a 4-es - nekem pl. rögtön az jutott eszembe, hogy az első pár napra akár egyszerűsített foglalkoztatással is be lehet jelentve.

2016. okt. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Próbaidő akkor van, ha a szerződés azt tartalmazza. Mivel ez nem kötelező dolog, ezért nem biztos, hogy mindig mindenkinek van próbaidő kikötve.


Nekem sem volt.


Mivel nincs írott szerződése, ezért a próbaidőről sincs információink.


Amit tudunk: A szerződés írásba foglalása a munkáltató kötelezettsége. A dolgozó a munkába állását követő 30 napon belül a jogviszonyát azonnali hatállyal megszüntetheti arra hivatkozva, hogy nem kapott írott szerződést. Következménye nincs.


Mivel azt sem tudjuk, hogy a kérdező munkaviszonyról beszél, vagy egyszerűsített foglalkoztatásról, ezért nehéz állást foglalni. Mind a két foglalkoztatási forma bejelentésköteles.


EFO esetén egyik napról a másikra "mehet", munkaviszony esetén már nem mernék ilyen könnyen nyilatkozni.

2016. okt. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem egyszerűsített foglalkoztatásról van szó. A főnök első napon elküldte a könyvelőnek az adatokat és még aznap mondta,hogy be vagyok jelentve.Igazából nem tetszik a munka,nem erre számítottam,viszont nem akarom ezt szemelyesen közölni a főnökkel (tudom ez hülyén hangzik,de sajnálom,hogy engem választottak,és most cserben hagynám őket ..)
2016. okt. 21. 21:30
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobb az öszintesség. Ha normális ember a fönököd akkor ezt becsülni fogja, ha meg nem sz.rd le, te normális voltál vele és ez a lényeg.
2016. okt. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Legyél már férfi..
2016. okt. 22. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!