Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Bukott forgalmi vizsga esetén...

Bukott forgalmi vizsga esetén mik a további teendők?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos 60 óra gyakorlati óra után megbuktam a forgalmin. Jogosan, hiszen nyílván nem szándékosan, de felmentem az útpadkára, miközben jobbra akartam megállni...ezt a pechet. Az oktatómról inkább nem nyilatkozok, nem egy agresszív valaki, de cserébe elbassza az időm egy részét, meg tényleg csak akkor szól bele, ha valami oltári nagy bakit követek el. Ilyenek egyáltalán nem voltak a mai vizsgán, leszámítva azt a padkázást, illetve olyan hibákat, mint pl. kuplung kezelése stb. Több kérdésem is lenne.


1. A kresz vizsgám sajnos augusztusban lejár, én pedig saját okok miatt júniusig meg kell, hogy szerezzem a jogosítványt. Már ma befizettem a vizsgát, de áprilisig nincs időpont, és órákból is alig tudtam 10-et venni a vizsgáig. Van-e lehetőség egy másik autósiskolában megbeszélni, hogy maradok az eddigi oktatómnál, de amellett más valakivel is vezetnék pár órát?


2. Mi van akkor, ha a kresz lejártáig nem lesz meg a jogsi? Kezdhetem elölről ezt a két éve tartó procedúrát? Vezettem apukámmal is, persze ilyen eldugott forgalom nélküli utcákban, és az autó kezelését igazán ott tanultam meg, nem a gyakorlati órákon.


3. Érdemes lefizetni a vizsgabiztost? Ez tényleg sztenderd dolog Budapesten? Visszanyalhat valahol a fagyi, vagy ha fizetsz, mindenképp kapsz jogsit?


P.S Alapból nem vagyok semmi ilyesminek a híve, de úgy gondolom, hogy nem fair, hogy hónapokat kell várnod, majd megbuktatnak, majd megint mehetsz plusz órára. vezetni úgy se itt tanulsz meg, hanem a való életben...



2020. jan. 23. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Ilyet nem lehet. Egyszerre két autósiskolába nem tudsz beiratkozni. Ezt inkább próbáld meg megbeszélni az autósiskoláddal, hogy másik oktatójuknál is vezetnél. De nem javaslom egyébként, mert ha máshogy oktat, az csak meg fog zavarni.

2. Igen, akkor kezdheted elölről az egészet.

3. Nem érdemes. Ma már nem akkora divat a lefizetés, és igen komolyan megszívhatod, ha megpróbálod. Plusz ez sem garancia semmire.


Eleve sikertelen vizsga után egy hónapot kell várni, hogy újra mehess. Azért buktattak meg, mert olyan hibát követtél el, aminek ez a következménye. Én is megbuktam az elsőn, 35 óra után, egy hónap után mehettem csak újra, 4 órát vettem közben, másodjára meglett. Annyit veszel amennyit akarsz, hacsak az oktatód nem tesz más javaslatot. Ez nem igazságtalan.

2020. jan. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát úgy gondolod, hogy saját iskolán belül erre lenne lehetőség? Igazából az oktatóm túl sok hasznosat nem mond el, így nem hiszem, hogy össze tudna bárki is zavarni, viszont azt már későinek érzem így 60 óra után, hogy oktatót váltsak.
2020. jan. 23. 16:28
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt tartom igazságtalannak az egész rendszerben, hogy az oktatónak nyilván nem érdeke, hogy te megtanulj rendesen vezetni, csak hogy minél többet fizess. És pl. én is azért csúsztam meg az idővel, mert se oktató nem volt, se időpont egy jó ideig, meg nekem is közbejött az életemben ez-az, így pedig nem reális az elvárás, hogy mindenképpen legyen meg 2 éven belül a jogsi. Biztos vannak pozitív példák, meg lehet vidéken egyszerűbb jogsit szerezni, én most a budapesti viszonyokról beszéltem.
2020. jan. 23. 16:41
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem igen. Nekem az oktatóm mondta, hogy ha ki szeretnék próbálni másik autót is, akkor vehetek órát mástól is.

Alapvetően a 2 év hosszú idő. Oktató nincs nagyon ez tény, mert az elmúlt tíz évben, nem volt oktatóképzés, azóta számtalan ember kiöregedett, abbahagyta stb. Ezért nehéz eljutni vezetni. Az, hogy ha valakinek nem sikerül 2 év alatt, az egyéni szoc.probléma, gondolom ezek miatt is adnak rá ilyen sok időt. Nincs is értelme húzni a tanulási folyamatot, mert ha nem használod aktívan a kresz tudást, akkor elfelejted. Ez pedig logikus, ha nem ismeri valaki a szabályokat az jobb, ha nem közlekedik. Ez nem szivatás, hanem mindenki érdeke, többek között a tiéd is.

2020. jan. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet másik oktatóval gyakorolni. Egyáltalán nincs késő egy esetleges váltás, attól hogy 60 órád van. Együtt vezettem egy csajjal, aki 90 óra után meg 7 (!) bukás után jutott el oda, hogy lecserèlje az oktatóját.

Nincs semmilyen korlát, hogy bukás után mikor lehet menni újra vizsgára. Nekem már két hétre rá volt új időpontom, de volt olyan tanuló is nálunk, aki a bukás után egy héttel újra ment vizsgára.

Ha nem szerzel jogosítványt addig, amíg le nem jár a kresz, akkor minden elvèsz. Az eddigi óráid, a sikertelen vizsgáid, a kresz vizsgád. Mindent elölről kell kezdeni.

Én is hasonló óraszám mellett megyek nem sokára a harmadik vizsgára, és bevallom hogy nekem is megfordult a fejemben a lefizetès. Tudok vezetni, az oktató is mondta, és amikor buktam, az a rutintalanság miatt volt. De itt felénk tabu téma a lefizetès, senki nem beszél semmit róla, az oktató se. A biztosok zömében idős emberek, akik szigorúak, talán nem is hajlandóak erre, így meg sem kérdeztem az oktatót erről.

2020. jan. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Előző kommentelő, te akkor nem budapesti vagy ezek szerint. Nézd, Pesten sajnos kicsit minden mashogy van. Itt ket honapra elore nem is volt idopont. De pot orat is csak 1 honapra ra kaptam. Az egesz egy szemet maffia biznisz. Korbekerdezve pesti ismeroseim kozott mindenki azt allitotta, hogy fizetett, sot ez kb termeszetes Pesten. Nem tartom fairnek meg mindig, hogy honapokra elore be van mindenki tablazva, se ora nincs, se vizsgaz es vizsgan direkt a buktatasra mennek.
2020. jan. 30. 00:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!