Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyi matek van a pszichológián?

Mennyi matek van a pszichológián?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta érdekel a pszichológia, idén érettségizek. De sajnos fel vagyok mentve matekból. (Általános suliban tanultam matekot, csak középiskolában nem). Ezért azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy van-e esélyem megcsinálni a pszichológiát vagy egyátalán van-e esélyem bejutni a pszichológiára matek érettségi nélkül?


A válaszokat előre is köszönöm!


2020. febr. 7. 15:39
 1/5 anonim válasza:

Minimális matek van, ami statisztika előfordul az inkább logikus gondolkodás. Nagyon alap számolásokat kell csak tudni, minden mást a program kiszámol, csak tudnod kell értelmezni.

Ettől biztos nem kell félned :)

2020. febr. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%

Nekünk azért volt néhány félév statisztika. Biostatisztika először, majd még 2 félév statisztika. Én mindig szerettem a matekot, de egyszer megbuktam. Főleg azért, mert az összefüggések, képletek megmagyarázására nincs idő, hanem csak eléd rakják, hogy ekkor használd ezt, ekkor meg ezt, és be kell magolni, amit én gyűlölök. Sokkal jobban szeretem megérteni a logikát mögötte, utána már megy.


Matek érettségi kötelező tudtommal, tehát ha bejutsz, az amúgy sem "matek érettségi nélkül" lesz.


Van esélyed, persze. Nem olyan vészes. Nekem bukást követő félévben 5-ös lett, mert elengedtem azt, hogy meg akarom érteni. Beseggeltem hogy mikor mit és hogyan használjak, azt kész. Ugyanaz, mint megtanulni egy hosszabb memoritert kb.


Utána valóban számítógépes szoftvert fogsz használni szinte minden statisztikai elemzéshez, azaz a matek részét nem kell értened, csak azt, hogy mikor melyiket használd, ami azért könnyebb.


Illetve ha ez a célod, ne hagyd, hogy néhány félév statisztika eltántorítson. Még mindig tudsz korrepetálásra járni, ha nagyon nem megy.

2020. febr. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Sikerült bekerülnöd?
2023. aug. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Sajnos (vagy nem sajnos) nem sikerült. Nem lett annyira jó az érettségim. A másik opcióm felé mentem el és felsőfokú tanulmányt végeztem jogin, illetve jelenleg osztatlan jogászon vagyok. Hiszem, és bízom benne, hogy ennek így kellett lennie:)

nov. 11. 17:32
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
nov. 11. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!