Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Beszéli valaki a Kazah nyelvet?

Beszéli valaki a Kazah nyelvet?

Figyelt kérdés

2020. febr. 7. 23:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kb. 11,7 millióan anyanyelvi szinten.
2020. febr. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia.

És hol lehet tanulni a kazah nyelvet Magyarországon?

Sehol nem találok nyelvtanfolyamot.

2020. febr. 7. 23:22
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom.
2020. febr. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Al nyige üjrengin keledi? Mümkin szen qumansynba?


Mondjuk, én se beszélem semennyire, de azért úgy elméleti alapszinten tudom, merre hány az óra.


Más török-tatár nyelveket tanultál-e már, vagy úgy a semmiből kéne? Cirill betűk, európaiak által nem képzett fura kipcsák hangok, erős orosz akcentus, arab/perzsa műveltségi szavak megvannak-e már? Mert az nem árt. Lehet, hogy előbb azzal kéne kezdeni. Megértik azt 70 millióan is tatároktól ujgurokig, némi gyorstalpalóval még többen... Egyébként az ilyen nyelveket nem tanulni szokták, hanem neked magadnak kell mindent kidolgozni, utána nyomozni... Vagy azt tudod csinálni, hogy oroszból tanulod, arra azért van anyag. Vagy tanulsz olyan török nyelvet, amire lehetőséged van, aztán azt a pár betű különbséget magad tanulod meg utána. Hát jó, hogy nem mindjárt karakalpakot akarsz. A kazak még hagyján, szerintem ilyen altajisztika szakok környékén akadhat fél tucat ember, aki beszéli (vagy valamelyik majdnem ugyanolyan nyelvet beszéli), de nekem erről fogalmam sincsen, próbálkozzál...


Sättilik tileymin!


Nyelvtant azt tudom, mert végül is ez az igazi archaikus török nyelvtan, délre és nyugatra csak butulnak a nyelvek... de ahogy mondani szokták életben egy kiló kenyeret nem tudnék kérni.

2020. febr. 8. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!