Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit szólnának ma hozzá az...

Mit szólnának ma hozzá az emberek? Lehetne egyáltalán?

Figyelt kérdés
Játszok a Red Dead Redemption 2-vel és eszembe jutott róla, hogy amikor kicsi voltam(most vagyok 23)akkor sokszor láttam az utakon lovaskocsit. Mindig imádtam nézni őket. A lovakat is nagyon szeretem, bár sajnos soha nem volt elég pénzünk arra, hogy lovagolni járhassak. Egy pár éve viszont nem látok már sehol. Mit szólnának ma az emberek ha mondjuk holnap úgy döntenék hogy lóháton fogok közlekedni? Mindenhova lóval mennék vagy lovaskocsival. Lehetne egyáltalán? Vagy valami törvény tiltja? Nektek mi a véleményetek?

2020. febr. 21. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a kutya után össze kell szedni a szart közterületen, gyanítom a ló után is. Hamar elmenne a kedved a lovaglástól, ha mindig meg kellene állni lapátolni (tudom, most sem szedik össze a lovasok, ahogy eddig sem tették, de ha te rendszeresen lovagolnál egy adott útvonalon, gyanítom hogy egyszer valaki problémázna, ez egy feljelentgetős nemzet).

További buktatók: a ló ára, fenntartási költségei, meg úgy eleve minden a mai modern világban ami nem teszi lehetővé hogy így közlekedj kényelmesen (neked, meg a lovadnak is, szívni egész nap a szmogot).

2020. febr. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nemtom hol élsz,de itt az alföldön minden nap megy lovaskocsi,van vagy 3-4 a faluban meg 1 a tanyán a határban.


Tehát nincs kiveszve a lovaskocsizás.

2020. febr. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mit szólnának hozzá? Hát, ez függ attól, hogy hol közlekednél vele. Vidéken manapság is sokan járnak ló vontatta járművel, ott senki sem nézne nagyot, még akkor sem, ha lóháton mennél, mivel sok helyen vannak lovardák és lovas túrák is.

Az, hogy mindenhová, már nem buli. A kreszben sok rész szól az élőállat hajtotta járművekről és a lovaglásról is. Bizonyos helyekre nem mehetnél be, míg bizonyos helyekre ugyan bemehetnél, de túl körülményes lenne és balesetveszélyes is. Most gondolj bele, hogy a fővárosban a nagykörúton végiglovagolsz. Rengeteg zaj, fények, erős hangok, amik a lovat megrémíthetik, ha nincs hozzászokva ezekhez, nem is beszélve arról, hogy ha patkolt a ló és nedves a bitumen/beton/aszfalt, akkor csúszik, és bár a lónak négy lába van, de nem egy személygépkocsi. Robogósok, motorosok is tanyálnak el néha ilyen úton, nos, ezt lóval tenni a ló számára, a te számodra és a közlekedésben résztvevő többi ember számára is balesetveszélyes. Lovaskocsi már másabb, de erősen forgalom akadályozó.

Viszont sok esküvő van, amiben a ló szerepet kap (lovagolva érkeznek meg, vagy lovaskocsin, vagy épp azzal távoznak...stb).

Persze mellé hozzá jön az is, hogy a ló oda piszkít, ahol neki épp a legjobb, és a nagyvárosokban elméletben a közterületi szabályok előírják, hogy neked kéne eltakarítanod. Jó, ez is még megoldható, de azért a ló vizeletnek is "kellemes" szaga van, ami már nem. Hacsak nem katéterezed meg szerencsétlen paci pucuját. Aztán ott van, hogy a ló szomjas, éhes lesz, aminek itatása-etetése már nagy falat egy betondzsungelben. Ráadásul a parkíroztatását az állatnak biztos annyi féle-fajta szabály írja elő, hogy ennek nem tudnál eleget tenni.

Persze sokan aranyosnak találnák, sokan meg állatkínzásnak, sokan panaszkodnának és túl sok szabályra kéne odafigyelni bizonyos helyeken.

Szeretem a lovakat és lovaglást is, de egy ló sok oldalról sokkal negatívabb a közlekedést nézve, mint más járművek.

Összegezve, ha mindent betartasz, amit a különféle jogszabályok előírnak, akkor lehet, csak nem praktikus.

2020. febr. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Z ***** válasza:

Én speciel szívesen járnék munkába lóhaton csak úgy, de pl nincs a munkahelyemen istálló, ahol a munkaidőm alatt ellatásban részesülne. Vagy mondjuk mennék bevásárolni, de ott is csak parkoló van.

Tehát összegezve: a mai társadalom, szabály, és úthálózat nem lovaglásra van optimalizálva, de nem jelenti azt, hogy lehetetlen lenne megoldani.

2020. febr. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!