Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit gondoltok? Miker lesz...

Mit gondoltok? Miker lesz koronavírus tetőzés? Szeptemberben már mehetek iskolába, ha már ebben a tanévben nem?

Figyelt kérdés
Hallottam valakiktől, hogy május 20.án megnyitnak újból az iskolák de én nem hiszem... meg hogy május 15.én.. ilyen hamar nem fog addigra eltűnni a járvány...
2020. ápr. 24. 14:39
 1/4 2*Sü ***** válasza:
100%

Amiből következtetni lehetne, az az eddigi adatokból kiszámolható trend. De ezt millió és egy dolog fel tudja borítani. Simán lehet, hogy mondjuk június végére jelentősen csökken a fertőzöttek száma, de máshonnan érkezik pár fertőzött turista, vagy egy magyar turista hozza be külföldről újra a vírust, és onnan elindul egy második hullám. De lehet, hogy nem lesz ilyen, vagy az is lehet, hogy csak októberben, vagy jövőre lesz ilyen. Mivel senkinek nincs se időgépe, és a kristálygömbök is eléggé megbízhatatlanok, ezért senki nem tud erre most így április végén válaszolni.


> Hallottam valakiktől, hogy május 20.án megnyitnak újból az iskolák de én nem hiszem


Ha valóban az osztrák mintát akarja a magyar kormány is követni, akkor elképzelhető ilyen forgatókönyv is. De az is könnyen meglehet, hogy az osztrákoknál ez jelentősen vissza fog ütni, és akkor a magyar kormány sem ezt a forgatókönyvet fogja követni. Illetve a kormánynak is egy eléggé bizonytalan becslése van a járvány terjedésének jövőbeli alakulásáról, a valóság ettől jelentősen eltérhet. Lehet, hogy holnap már csak 80 új fertőzött lesz, holnapután csak 50, egy hét múlva meg csak 10. De az is lehet, hogy két hét múlva 500-ig fog nőni a napi fertőzések száma. Ez utóbbinak kisebb az esélye, de nem nulla.


Szóval teljesen mindegy, hogy mit hallottál, mert ez a kérdés még nincs eldöntve, maximum csak vad találgatásnak tekinthető. Mikor el lesz döntve, akkor azt meg a hírekből fogod megtudni, nem előbb.

2020. ápr. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Most olvastam olaszországban májusban vissza fog állni az élet. 4 szakaszban.


Valaki még valami vélemény? Mikor lesz vége a járványnak?

2020. ápr. 25. 19:17
 3/4 2*Sü ***** válasza:

> Most olvastam olaszországban májusban vissza fog állni az élet. 4 szakaszban.


Egyrészt ez még nem biztos, nyilván ha máshogy alakul a járvány terjedése, és gazdagabbak leszünk azzal az ismerettel, hogy az előttünk járó országok hasonló lépéseinek milyen következménye lett, annak alapján módosulhat ez a dátum is. Másrészt azt sem lehet tudni, hogy mit jelent pontosan a 4 szakasz, illetve ez is változhat.

2020. ápr. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
2020. ápr. 25. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!