Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tetőzés június-júliusban? Ki...

Tetőzés június-júliusban? Ki a fene fogja addig bírni a mostani állapotokat?

Figyelt kérdés

Az egyszerű tömegek ezt nem fogják bírni sem anyagilag, sem idegileg, ki fognak törni a jelenlegi "#maraggy-a-segeden" állapotból, az eddigi áldozatok kárba fognak veszni.

Lehet, mégis igaza volt a brit tanácsadóknak akik egy kontrollált, de gyorsabb lefolyású járványt és kisebb gazdasági károkat okozó intézkedéseket javasoltak. Ugyanannyian fognak meghalni, csak hosszabb idő alatt és közbe még le is gatyásodunk.



2020. márc. 26. 20:22
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
15%
Nagyon nem értem nálunk miért 3 hónap, amikor máshol 4 hét. Múlt hét közepéig még nálunk is barangoltak jobbra, balra az emberek.
2020. márc. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
52%

Igen. Európa egy széthúzó fegyelmetken liberális demokrácia. Egy multikulti putri szabadságjogoktól felfújt emberekkel.


Mondom ezt alapvetően liberálisként.


Ez volt az olaszok, ez volt a spanyolok veszte.


A kínaik fegyelmezetten megvalósították a karantént. Majd újraindították az ipart. Mindenki fegyelmezett végzi a dolgát. Diktatúra szinten korlátozottak az emberi jogok, a szabad mozgás és a gyülekezés.


Így sikerült megállítani, és szép lassan indítják be a többi ipart is.


...


A magyar már májusban kitör a karanténból, és újra masszívan emelkedni fognak a fertőzések. Júliusig nem bírja ki senki. Az eü összeomlik, a szakrendelések megszűnnek. A háziorvosok, orvosok 35% idős 65 év feletti, tehát gyakorlatilag maradabdóan tönkreverjük az eüt.


Begyullad a fogad, eltörik a kezed, CT kéne.. véged. Meghalsz. Fiatalként, idősként stb. Meghalsz egy ártalmatlan betegségtől is, mert nem látnak el.


Ez lesz nyáron is, és ősszel jön a 2-3 hullám, amibe ugyan úgy belerokkanunk. Annyian halnak meg addigra, hogy a kormányzat megbukhat, a pénz elértéktelenedik és gazdasági válság lesz, de nem a szokványos. Olyan, hogy már veszélyezteti az alapellátást is.

...

Igazi afrikai szintű leépülés vár ránk, hála a fegyelmezetlen népségnek.

2020. márc. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
65%

#2


Nem kéne töményet inni a frontinra...

2020. márc. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
71%

Már miért halnának meg ugyanannyian? Fog már fel, hogy ha nem jut minden rászorulónak lélegeztetőgép, akkor nem tartható a 4-5%-os halálozási arány ebben a betegségben, hanem minimum a betegek 10%-a meghal! Ezért kell elhúzni, mert a magyar egészségügy nem fogja bírni. Viszonylag nagy számú lélegeztetőgépünk van, szerintem az olaszoknak nem volt ennyi, de nemrég olvastam egy cikket, hogy hozzáértő személyzet nélkül a lélegeztetőgép semmit nem ér.


Így is, úgy is előbb-utóbb a népesség nagy része elkapja ezt a betegséget, de nem mindegy, hogy 2 ezren betegek és abból 200-an vannak lélegezetőgépen vagy 30 ezren betegek és a 3000-ből 1000-nek nem jut lélegeztetőgép.

Nem olyan bonyolult.

2020. márc. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
31%

Én eddig is leszartam, ezután is le fogom.


Mondjuk én a statisztikákból, járványügyi modellekből indultam ki, amikor ezt a döntést meghoztam.


Tények:

- Nincs olyan forgatókönyv, hogy megáll a vírus, tehát nagy valószínűséggel meg fogok fertőződni, ezt elfogadtam

- A vírus addig terjedni fog, amíg valamilyen szintű immunitás ki nem alakul (Elegendő fertőzött, vagy védőoltás)

- A védőoltásra legalább 18 hónapot várni kell

- A valódi halálozási ráta felül reprezentálja a halottakat, és jelentősen alul a fertőzötteket (pl.: Kínában 43000 enyhe fertőzöttet csak úgy kihagytak a statisztikákból, illetve szinten a kínaiak adatai szerint 87%-a a fertozotteknek tünetmentes, és a statisztikákban sem jelenik meg), olasz adatok szerint 600000+ fertőzöttjük van, az elhalálozás 8000 alatti, tehát 0,1% a mortalitas, az elhunytak átlag életkora 80 ev, és 99,1%-ban rendelkeztek krónikus betegséggel, angol statisztikák szerint az országuk fele már fertőzött - Tehát a COVID valódi mortalitasa messze elmarad az influenzától.

- A gazdasági hatások sokkal jelentősebbek lesznek, mint a várható kár

- A vírusra nincs gyógyszer, nincs ellenanyag, azon múlik, hogy hogyan reagál a vírusra, hogy milyen az immunrendszered. Valószínűleg sokkal könnyebben birkózol meg a vírussal, ha egészségesen élsz, mozogsz, mintha otthon döglesz



Azzal egyet értek, hogy az időseket, krónikus betegeket el kell szeparálni, meg kell védeni, amennyire lehet. Egyetértek Trumppal, nem lehet nagyobb társadalmi és pénzügyi költsége a megelőzésének, mint a kialakuló kárnak.

2020. márc. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
42%
Lehet te is bele halnál kérdező, az nem baj?
2020. márc. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
63%

Én is nagyon félek attól hogy itt nem működik majd semmi, mint ami Kínában van. Ázsiában ott a recept hogyan állítható meg, erre sorra követjük el a hibákat, és ráadásul sokkal rosszabbul. Ezért lett itt ekkora brutális járvány.


Mikor fogjuk fel, hogy vége a békeidőknek? Itt katonás rendre lenne szükség, nem picsogásra 2 hét otthonülés után.


Haverom is írta, hogy megunta a hóm ofiszt 2 hét után, és házibulit fog rendezni, mert YOLO. B+ közben meg ott fertőzödik meg kőműves maszkokban az orvosok 10%-a a kórházban amíg ő bulizik.

2020. márc. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
0%

#5 Ne égesd már magad tovább te szerencsétlen. Másik kérdéshez is beírtad és kijavítottalak:


"olasz adatok szerint 600000+ fertőzöttjük van, az elhalálozás 8000 alatti, tehát 0,1% a mortalitas, "



600,000-nek 6000 az 1%-a, értem? NEM 0.1%


Tanulj már meg számolni a Jóisten áldjon meg.

2020. márc. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom, de nekem már most jelentkeznek a depresszió és befordulás tünetei. Három éve vagyok itthon (súlyos depresszióm volt, félig meddig kigyógyultam,de nem teljesen, ez miatt vagyok itthon), és nincsenek barátaim. Ami társasági életem volt, az a túrázás kapcsán random idegen emberekkel való alkalmankénti beszélgetés volt, illetve kutyasétáltatás során. Már most nagyon beszűkültem. Próbálok örömöket találni. Ez elsősorban a kutyám, ő minden örömöm. Nagyon okos, nagyon sokat foglalkozok vele, és ez nagyon jó, de nagyon hiányoznak az emberi kapcsolatok (mondom ezt introvertáltként :( ) (A kutyámmal is elhagyatott erdőbe járok minden nap sétálni, a turistautaktól távol és ma tört rám először pánikhoz hasonló érzés, pedig eddig élveztem, remélem ez csak egy rossz hullám és hamar kijutok belőle) Próbálom elterelni a figyelmem, leírom a gondolataim, olvasok, tanulok, és ha lehet írásban kommunikálok a facebookon, próbálom megőrizni a nyugalmam, de most nagyon rossz :(
2020. márc. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

#6

De itt nem rólam van szó, jó nagy kertem van ahova kiülhetek jó időben, itthonról dolgozom, ráadásul nem is nagyon szeretek utazgatni, szóval én akár 1 évig is kibírnám így. De a panelekbe bezárt emberek, a fiatalok, a bulimániások stb. nem fogják bírni és ha ők borítanak mindent akkor ugyanoda jutunk mintha semmit nem zártunk volna be és le.

2020. márc. 26. 21:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!