Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha evés közben...

Mit csináljak, ha evés közben undorítóakat böfög?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Anyum nem rég összejött egy férfival, akinek van egy 30 éves fia, aki autista. Ettől függetlenül tud járni, tud összefüggően is beszélni. Szóval nem olyan szinten van rajta eluralkodva, hogy beszélni se tudjon. Én már próbálom a közös kajálásokat kerülni, mert a srác az evések kellős közepén akkorákat böfög mindig, olyan hangosakat, mint aki okádni készül. És ettől nekem mindig elmegy az étvágyam. Én megértem, hogy beteg (habár sokat nem tudok erről a betegségről), de ettől függetlenül tényleg elmegy az étvágyam amikor minden alkalommal ezt kell hallgatnom a közös étkezések alkalmával. És nem csak alkalmanként, hanem mindig ez van.


Biztos lesz aki azt mondja inkább ez jöjjön ki, mint a mentő. Ne értsetek félre, egy szolid, visszafogott böfögéssel nem is lenne bajom. Nekem ezzel a kb minden beleremeg akkorát böfög dologgal van problémám.


Én szólni nem akarok, mert tényleg egyébként nem ismerem a betegséget (nem tudom mennyire függ össze a betegséggel, mennyire nem), de most komolyan ezt el kellene viselnem minden kajálásnál? Múltkor egyébként anyum barátja meg is kérdezte anyumtól, hogy haragszok rájuk valamiért? Mert hogy kicsit kerülöm őket. De nekem ezt hallgatni nincs kedvem. :(


Ti mit csinálnátok a helyemben?


Köszönöm szépen előre is a válaszokat! Remélem olyan is fog írni akinek van autista ismerőse. Talán ő jobban képben van ezzel az egésszel kapcsolatban.


2020. máj. 1. 13:16
 1/7 anonim válasza:
Te hány éves vagy?
2020. máj. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az én korom mennyiben tartozik a kérdésemhez? Egyébként 18 vagyok.
2020. máj. 1. 13:25
 3/7 A kérdező kommentje:
Tényleg azért nem akarok én szólni, mert nem akarok érzéketlennek tűnni vagy valami. Nem tudok sokat erről a betegségről. Csak hirtelen nekem ez így sok a közös evéseknél. Nem vagyok hozzászokva, hogy ekkorákat böfögjenek mellettem amikor eszek.
2020. máj. 1. 13:28
 4/7 anonim válasza:
Ott is laknak egyből? Anyudnak szóljál négyszemközt.
2020. máj. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem költöztek ide, de nem laknak messzire, így sűrűn átjönnek. Amivel nekem nem is lenne semmi problémám, a fent említett dolgon kívül.


Próbálok anyummal beszélni, bár ő elnézőbb szerintem a srác betegsége miatt. Az apja nem szól rá a srácra. Nem tudom ezt hogyan lehetne felvezetni neki. Meg egyáltalán én szólhatnék-e bármit is? Mert tényleg nem tudom, hogy ez egyénileg van-e nála (neveltetésből) vagy a betegségével függhet-e össze? Nem akarok érzéketlen lenni sem.

2020. máj. 1. 13:35
 6/7 Borzanorbi válasza:
ne egyél és ásd el magad
2020. máj. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a rendkívül értelmes kommentet norbika!
2020. máj. 1. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!