Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nagyon félek az érettségitől....

Nagyon félek az érettségitől. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már szinte 3-4 hete elkezdődött a félelmem, és nem tudok elaludni miatta, meg sokszor pánikrohamot kapok. Meg akarom írni, és már mindjárt itt van tudom, de félek a pánikolásom eldurvul, és emiatt képtelen leszek megtenni. Mit tegyek? (most se tudok elaludni)

2020. máj. 1. 23:23
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Semmit. Hamarosan túl leszel rajta, és elmúlik magától.
2020. máj. 2. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%

Ne félj. :)

Ha tisztességesen végigtanultad az elmúlt éveket puskázás meg hasonlók nélkül, mégsem buktál meg, akkor most se fogsz. Valószínűleg olyan jegyet fogsz kapni rá, amilyen az év végi jegyed volt az adott tárgyból.

2020. máj. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
85%

Az a baj, hogy túl van misztifikálva az érettségi. Mindenkit ráparáztatnak, gyakorlatilag a 12 év alatt, hogy itt és most, ezen az egy vizsgán múlik az életed. De nem, egyáltalán nem múlik rajta semmi (gyakorlatilag az egész érettségi nem ér semmit, de az egy más tészta).

Ez neked lesz az első "komolyabb" megmérettetés, mert nem csináltál hasonlót korábban (ez meg fel van fújva). A tanárokon ne izgulj, nekik ez már sokadik ilyen alkalma, nekik ez csak rutin feladat.

A végeredményt tekintve, két dolog történhet, vagy jól sikerül, amennyire szeretnéd, vagy nem, akkor meg ősszel elmész javítani.

2020. máj. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
70%

Én is most érettségizek. Nagyon izgulós vagyok, általában minden apróság miatt izgulok, de ez most furcsa, mert nem félek tőle egyáltalán.


Mindenből tudom, hogy nagyjából mire számíthatok. Tanultam, gyakoroltam az előző évek érettségijeiből, mást már nem tehetek, ezért félni is felesleges.


Az igaz, hogy nagyon ráparáztatnak és túl van misztifikálva, de aki azért azt állítja, hogy nem ér semmit az érettségi, az eléggé el van tévedve. Nagyon is sokat ér, sok dolog múlik rajta, igaz nem mindenkinek, csak azoknak, akik érdemmel szeretnék valamire vinni az életüket. (De hát gondolom, hogy miért is mondják egyesek ezt, de ebbe nem mennék bele. :))

2020. máj. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Be voltam tojva én is anno. Pánikrohamom nem volt, de azért sokszor kiborulgattam. A végén mégis kitűnő lettem, pedig kicsit sem hittem magamban. Azt számolgattam, hogy ha töriből kettest is kapok, akkor még felvehetnek egyetemre. Ebből kiindulva biztos vagyok benne, hogy sikerülni fog neked és készültél annyit, amennyi elég lesz. Lélegezz mélyeket, minden rendben lesz. Ez a pánikolás is az bizonyítja, hogy ez neked fontos és tettél is érte, hogy elérd a célod, ennyi elég. Itt az ideje a nyugalomnak, kicsit tornázz, lélegezz, igyál sok vizet.

22l

2020. máj. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon is sokat ér, sok dolog múlik rajta, igaz nem mindenkinek, csak azoknak, akik érdemmel szeretnék valamire vinni az életüket."

Tehát az életük múlik rajta? Ne röhögtess! :DD

Amit fél évvel később újra meg lehet csinálni, azon semmi se múlik, nem hogy az élet.

2020. máj. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!