Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rettenetesen félek és izgulok...

Rettenetesen félek és izgulok a szóbeli érettségitől. Tanultam becsületesen, de nem érzem úgy mint ha valamit is tudnék. Hogyan nyugtassam magam a hátralévő időbe?

Figyelt kérdés

Tipikus érettségitől beszarós kérdés, de egyszerűen muszáj kiadnom magamból mert így is nyugtatom magam talán.


Holnap, azaz 25-én kedden szóbelizek és egyszerűen hihetetlenül izgulok. Nagyon stresszes és szorongós vagyok úgy hogy ez meglepő, de egyszerűen nem tudok lenyugodni, nincs étvágyam és hányingerem van az egésztől.


Magára az érettségire becsülettel készülök/készültem hetek óta. Vannak olyan tételek amikről érzem, hogy megy, van olyan ami nem.

Mivel szakgimnáziumba jártam ezért kötelező a szakmai, és én nekem az az építészet. Sajnos nagyon nem érdekel a szakma, és nagyon sok a tanulnivaló is belőle, amiket megpróbáltam bemagolni de egyszerűen a felére nem emlékszek. Tulajdonképpen ettől félek a legjobban.


A másik pedig kiállni a tanárok elé és folyamatosan beszélni. Soha se szerettem felelni és kicsit szégyenlős is vagyok ezért biztosan remegni fog a hangom (meg igazából mindenem) az egész alatt.


Akik leszóbeliztek tudnának nekem valamit mesélni, vagy nyugtatni? Nem tudom, hogy ebben a hátralévő 12 órámba még egyáltalán tanuljak vagy ismételjek-e.



2019. jún. 24. 12:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Kiállni nem kell, ülni fogsz, ez jelentősen megkönnyíti a helyzeted, ha félős vagy. Plusz nekünk hangosan se kellett beszélni, és nem figyelt mindenki. :) Nyilván hallja a tanár amit mondasz.

A másik meg, hogy ilyenkor teljesen természetes, hogy úgy érzed semmit nem tudsz, majd ha kihúzod a tételt szépen minden beugrik és nem győzöd vázlatolni.

2019. jún. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
*nyilván úgy csináld, hogy hallja a tanár
2019. jún. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom, hogy ülök, csak úgy átvitelesen értettem a "kiállást". :D

Mindenki ezt szajkózza nekem, hogy most úgy érzem, hogy nem tudok semmit de tudni fogom. Nyilván részben igaz de részben nem is szerintem. Van olyan ami szerintem még ott se jutna eszembe.


Ez a 15 perces feleleti idő aggaszt még, mivel jó formán 5 percnél többet nem fogok tudni beszélni a legtöbb dologról.


A sík hülye tanulás nélküli évfolyam társaim is átmentek, és még sokan mások akik hozzám képest semmit se tanultak, de tényleg nagyon kételkedek. Persze a legjobban reménykedek mellette.


Viszon az elnökünk nagyon rendesnek tünt. Tényleg átrugdosnak ha nem igazán tudom illetve segítenek valahogy? Úgy érzem szükségem lesz rá. Köszi a segítséged! :)

2019. jún. 24. 13:02
 4/12 anonim ***** válasza:
Mikor lesz a vizsgád?
2019. jún. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Na túl vagyok rajta. :D


Amúgy reggel 8:30-kor kezdtem és kb. 12:30-kor végeztem.

Kellemes csalódás volt az egész. Igaz, hogy ilyenkor az előtte levő stresszt semmilyen nyugtatás hatására nem lehet legyőzni, de valóban nem lett volna okom aggódni.

Nagyon szerencsés voltam. Angolból megdícsért a tanárom, kitűnőt feleltem belőle. Irodalom-nyelvtanból kihúztam egy-egy olyan tételt amiket pont tudogattam, úgy hogy avval se volt gond. A törinél volt egy kis gond mivel egy olyat húztam amire csak kicsit számítottam és nem volt rendesen kidolgozott tételem belőle, ezért ebből egy kicsit megnyúztak, de források és emlék foszlányoknak köszönhetően összehoztam belőle valamit. Végül a szakmai kifejezetten jól sikerült. Nem számítottam volna rá, hogy ennyire jól fog menni, még itt is megdícsért a tanár.


Ha valaki ezt olvasná, tényleg nincs ok pánikolni. A mi vizsgáztatónk szinte nem is figyelt, beszélgetett a többi tanárral, csak néha figyelt tényleg, de akkor se szólt bele, max ha lejárt az idő. Amint végeztem az angollal és kihúztam a magyar tételt rögtön elmúlt az izgulásom. Előtte amíg várakoztam viszont rettenetesen rosszul éreztem magam, hányingerem volt meg minden bajom, de ez odabent elmúlt. :D Sokkal oldottabb lesz odabent a hangulat és van idő felkészülni bőven.

2019. jún. 25. 17:22
 6/12 anonim ***** válasza:

Gratulálok!


Mész valahova egyetemre?

Ha igen, hová? Meglettek a pontjaid?

2019. jún. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Még nyilván nem szeretném elkiabálni magam (nem vagyok biztos abban a töriben :D), de főiskolára tervezek menni televíziós műsorkészítő szakra az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző karán. A pontszámaimat még nem tudom, holnap van a szóbelik utolsó napja és a bizonyítványosztás és a bankett is. Ha nem vesznek fel akkor valami hasonló szakmába OKJ, vagy más suli.
2019. jún. 25. 19:45
 8/12 anonim válasza:
Gratulálok! Ügyes vagy :)) én 10.ben vagyok jelenleg de már aggódok az érettségi miatt... megkérdezhetem, hogy toribol valamint magyarból milyen tételeket húztál? Valamint angolból mit kellett mondj, milyen kérdések voltak? Mégegyszer gratula:)
2019. jún. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Töriből a Kádár-korszakot (mivel nem volt rendes tételem ezért kb. a forrásokból szedtem össze mindent, kétlem hogy elég lett volna ahhoz, hogy felhúzzon egy jegyet az érettségimen, de délután kiderül :D), magyarnál irodalomból a Kisember alakja az orosz realizmusban, nyelvtanból a Nyelvművelést. Angolból a tétel címeket meg se néztem egyszer se, és nem is készültem rá mivel már volt nyelvvizsgám és szinte folyékonyan beszélek angolul. Ebből sajnos nem nagyon tudok segíteni, mert valamiért nem is emlékszek arra hogy miről beszéltünk a tanárral, de annyi beugrik, hogy elsőnek feltett pár kérdést, hogy hogyan érzem magam, reggeliztem-e stb., aztán az egészséges életmódról kellett beszélnem, utána pedig volt egy szituáció, hogy egy vendég volt a városunkba, és valami helyet javasolni ahol lehet sportolási tevékenységeket űzni és egészségesen étkezni. Aztán képről kellett beszélni és ennyi.
2019. jún. 26. 12:24
 10/12 anonim válasza:
Köszi hogy válaszoltál! :) Az angol szerintem fog menni a töri miatt aggódom de van még időm készülni remélem sikerül. Hány percig kellett beszélj? Segítettek? És milyen pontot/jegyet kaptál?
2019. jún. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!