Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Bármilyen bajom származhat...

Bármilyen bajom származhat belőle?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm akinek nyolc hónappal ezelőtt nagyon sürgősen kellett 1,5 millió forint. Írtunk egy üzenetet amelyben lekötöttük, hogy mikor fogja visszaadni tehát nyoma van interneten. Telefonon már nem egyszer megbeszéltük, hogy vissza fogja adni azonban még mindig ott tartunk hogy sehol semmi. Beszéltem az édesanyjával is aki szintén ígéretet tett amelyet szintén leírtunk üzenetben dátummal fixálva. A srác 21 éves már. Az oka miért kellett az az,hogy vagy elviszik a házát Vagy ki tudja fizetni. mivel nekem akkoriban az egy letett összeg volt így úgy gondoltam, hogy nincs rá szükségem amíg rendezi. A baj, hogy nem igyekszik és nekem pedig kellene. Már volt egyszer szóban, hogy van ügyvéd aztán érdekes módon hirtelen nem hívta őket vissza. Nekem valami bajom származhat belőle ha teszek feljelentést?

2020. máj. 7. 16:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

BAJOD nem származhat belöle, csak értelme nincs, mert az üzenetek nem jelentenek semmit, azt nem lehet ugyanis igazolni, hogy az ismerösöd írta öket. A gépét/telefonját ugyanis más is használhatta volna, ezért nem számít bizonyítéknak.

Magyarul semmivel nem tudod bizonyítani, hogy adtál neki kölcsönt, ha akarja, visszaadja, ha meg nem, akkor így jártál!

2020. máj. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Feljelenteni nem tudod, mert nem követett el olyan dolgot. A tartozások behajtására létezik egy nemperes eljárás, fizetési meghagyás a neve. Kell lennie valamilyen kézzelfogható jogalapnak persze, de ezzel lehet elindítani egy olyan folyamatot aminek a végén lesz egy legális és hiteles bizonyíték a tartozás behajtására. Az adós ilyenkor vagy fizet, vagy részletfizetést kér, vagy behajtóhoz kerül az ügy, és akkor majd viszik amije van.


A nehéz része az, hogy legyen egy biztos alapod a követelésre. A szóbeli szerződés is érvényes, csak azt nagyon nehéz bizonyítani. Az ügyvédes mondatot nem értem, de ha nem te kerestél még fel egy ügyvédet, akkor célszerű lehet, mert elmondja hogy milyen lehetőségeid és esélyeid vannak. Persze ha valakinek nincs pénze és nincs a nevén se semmi, a behajtó sem tud vele mit kezdeni.


Ha lehet vele beszélni és nem játssza a hülyét, meg kellene próbálni vele kötni egy részletfizetési megállapodást. Ő lehet belemegy abba hogy havi 10-20 ezreket fizessen, és akkor már lenne a kezedben egy írásbeli dokumentum a tartozásról. Ha pedig mégsem fizet, akkor is ott a papír hogy létezik az a tartozás, és mehet a fizeti meghagyás rá.

2020. máj. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!