Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szoktatok a privát üzenetekre...

Szoktatok a privát üzenetekre válaszolni? Ha nem, miért?

Figyelt kérdés

2020. máj. 20. 22:46
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
19 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
A gyalázkodó, kioktató, személyeskedőre természetesen nem. A segítségkérőre igen.
2020. máj. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 2*Sü ***** válasza:
55%

Általában igen.


Jellemzően az indulat fűtötte, káromkodásoktól sem mentes üzenetekre csak akkor szoktam válaszolni – de akkor roppant udvariasan hangnemben, de csípős tartalommal –, ha éppen van kedvem trollokat piszkálni. Néha ez is jó szórakozás, de általában keresek értelmesebb és etikusabb elfoglaltságot. Úgy vagyok vele, hogy az egyszavas „köszi” tartalmú üzenetekre sem szoktam válaszolni. (A hosszabb köszönetnyilvánításra szoktam reagálni.)


Illetve ha egy privát üzenet szorosan kapcsolódik egy kérdéshez, és semmi nem indokolja a válasz privát jellegét – pl. érzékeny adatok megosztása –, akkor is szoktam válaszolni, csak nem érdemben. A válaszom általában ilyenkor az, hogy az oldal ereje pont abban rejlik, hogy a válaszok publikusak, így szívesen reflektálok a gondolataira, ha azt a kérdés alá írja, de így privát üzenetben nem. Új, független kérdésre is – amit azért címez valaki nekem, mert úgy látja, értek valamilyen témához – általában azt szoktam válaszolni, hogy ha felteszi publikusan, akkor megpróbálok rá válaszolni.


De ezen kívül minden értelmes üzenetre szoktam válaszolni. Én nagyon ritkán indítok privát beszélgetést, és szerencsére ismerkedési céllal sem szoktak megkeresni.

2020. máj. 21. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha értelmes akkor igen.
2020. máj. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nem... Nem szeretném, hogy az legyen a vége, hogy a felhasználónevem beazonosíthatóvá válik.
2020. júl. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!