Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kinek engedik az óránkénti 10...

Kinek engedik az óránkénti 10 perc szünetet munkahelyen?

Figyelt kérdés
Akik ülő, irodai munkát végeztek, Nektek engedik, hogy óránként 10 perc szünetet tartsatok? Elvileg úgy tudom 1 nap 6 óránál nem lenne szabad többet ülni munkahelyen..tehát elvileg napi 8 órába simán belefér az óránkénti 10 perc. Ahol nem engedik, ott próbálkozott bárki is ezt elérni, vagy megtudni, gond lenne-e, ha így csinálnák? Előre is köszönöm!

2020. máj. 27. 15:52
 1/5 anonim válasza:
77%
Én dolgoztam telefonos értékesítőként gép előtt, ott járt az óránként 10 perc szünet, és egy másik ilyen féle cégnél is voltam, ott is járt. De hogy mindenféle irodai munkánál jár-e azt nem tudom.
2020. máj. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

számítógépre vonatkozik a 10 perc, nem az ülőmunkára!


"..... rendelet előírja, hogy a képernyő előtt dolgozóknak óránként 10 perc szünetet kell adni. Ez a szünet azonban nem munkaközi szünet, és nem jelenti azt, hogy a munkavállaló ez idő alatt nem végezhet munkát, csupán azt jelenti, hogy képernyő előtti munkát nem végezhet – bármilyen másik jellegű munkát viszont igen. Tehát ez nem szünet, hanem csupán a képernyő előtti munkavégzés megszakítása, adott esetben másmilyen tevékenységgel."

2020. máj. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1 -es köszönöm! :-)

2- es: értem, igen ez nem mindegy, mindenesetre én tuti nem mennék el olyan helyre dolgozni (30 éves vagyok), ahol nem engedik meg, hogy óránként 10 percet ne kelljen ülnöm...nem baj, ha adnak valami más munkatevékenységet, csak ne ülve kelljen azt is csinálni...különben néhány év alatt jön a sérv, és nem akarom megvárni, az egészség csak fontosabb..ezért is preferálom igazából a home office -t, ott a kutya se látja, mikor ülök vagy állok és így nem zavarhatja a "kedves" főnököt sem.

2020. máj. 27. 16:45
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
Van olyan irodai munkahely, ahol nem állhatsz fel..? :-O :-O
2020. máj. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4 -es: bízzunk benne egyre kevesebb és el fognak tűnni! ;) Csak rajtunk, munkavállalókon múlik!
2020. máj. 27. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!