Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek egy kapcsolatban...

Szerintetek egy kapcsolatban a korkülönbség mennyire fontos?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek arról, ha egy kapcsolatban sok a korkülönbség? Várom a véleményeteket.

2020. máj. 30. 22:54
 1/2 2*Sü ***** válasza:
80%

Az ember folyamatosan változik. Egészen más egy középiskolás korú világképe, életmódja, értékrendje, mások a céljai, álmai, vágyai, félelmei mint egy friss diplomásnak. Megint más egy fiatal felnőttnek, megint más egy szülőnek, megint más egy nyugdíj előtt állónak. Egy normálisan működő párkapcsolatban meg szükséges, hogy legyen lényegi egyezés a felek értékrendje között.


Ha nagy a korkülönbség, akkor az nem igazán szellemi természetű kapcsolat. Persze van olyan is, hogy egy 60 éves – általában gazdag vagy híres – férfi és egy 20 éves lány él együtt. De ilyen esetben ez általában inkább érdekkapcsolat. Lehet ilyen? Lehet persze. Hogy a társadalom vagy a környezet mennyire fogadja ezt el az más kérdés. Az idős férfi lehet, hogy csak presztízsből, vagy saját vénségének tagadása miatt van együtt a lánnyal. Vagy mert hálás a lány rajongásáért. A lány meg lehet, hogy a pénz miatt van a férfivel, vagy a hírnévért, vagy valamiféle karrier – nem feltétlenül munkához kapcsolódó karrier – céljából. Vagy valamiféle ifjonti rajongásból. Esetleg valamiféle apapótlékként. Sőt még lehet eközben valamiféle fizikai vonzalom is. De ez nem az, ami egy igazán stabil és egészséges párkapcsolat szellemi alapja.

2020. máj. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar. Egy éve tart egy viszony nekem, 27 éves nő vagyok, ő 49. Ugyanaz az érdeklődési körünk, kitaláljuk mire gondol a másik. Akármit csinálunk, már a legelső alkalommal is teljes az összhang köztünk (csók, szex, munka, stb.). Ugyanazt szeretjük, ő ugyanolyan mint én, csak idősebb és férfi kivitelben. Minden azon múlik, hogy kommunikáltok e. Sok sikert!
2020. aug. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!