Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem megy a gitározás?

Miért nem megy a gitározás?

Figyelt kérdés
1 éve gyakorlok és egyszerűen nem megy. Sok oktató videót nézek és tanulom de nem megy rosszul fogom le , mellé pengetek mellé fogok a boundnak. Feladjam ? Nektek mennyi idő volt ennek a megtanulása?

2020. jún. 3. 14:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A kulcsszó: gyakorlás, gyakorlás és még több gyakorlás :) Csak azért mert nem megy, ne add fel rögtön, kezd valami könnyebbel és haladj az egyre nehezebb zenékig, minden nap gyakorold el azokat a dalokat, amiket már tudsz :) A végén az agyad és a kezed is rá fog állni, és már csak "véletlenül" fogod félrepengetni pl. azért, mert éppen kukkolod majd a szomszéd csajt/pasit (nemiidentitástól függően :D), nem pedig azért mert nem tudod :)
2020. jún. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2020. jún. 3. 15:53
 3/15 Mojjo ***** válasza:
100%

Ahogy az egyes mondja. Kb napi 40 óra gyakorlás a megfelelő ;)


Komolyabbra fordítva: gyakorolj MINDIG metronómmal, gyakorolj lassan és fokozatosan növeld a tempót. Ha valahol valami nem megy, azt a részt gyakorold újra és újra ezerszer, ha kell.


Én az utóbbi pár évben kezdtem úgy érezni, hogy hmmm, ez nem is megy olyan rosszul. Kb 15 éve játszom :D

2020. jún. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Gyakorlás. Ujjak - mértéktartó - nyújtása. Gyakorlás. Gyakorlás. Gyakorlás. Nyújtás. -Rengeteg kitartás kell! Amikor aktívan zenéltem, NAPI 5-7 órát gyakoroltam a basszusgitáromon. Persze erre csak akkor volt módom, amikor éppen nem dolgoztam, - de ezen felül nem volt olyan, hogy hétvége vagy ünnep (a gyakorlást illetően)!
2020. jún. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Erre is igaz az a pár közhely, amiket fater mantrázott mindig, és nem is tudom, hányszor kellett felnőni, hogy leessen mindre a tantusz. Ilyenek, hogy:

Oda kell figyelni.

Úgy csináld, ahogy könnyebb [megvalósítani tökugyanazt]!

Az érdekeljen már, ahogy lehet csinálni, ne az, ahogy nem!

Pihenni is kell, azzal pont jobban haladsz.

Lazíts, jobb vagy ennél, ügyes leszel!

2020. jún. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 FerencDávid válasza:
Hát figyelj az előzőek nagyon jól összefoglalták, ne add fel, minden embernek máshogy megy, gyakorolj egész nap de inkább többször kevesebbet, sok pihenővel. Ne ahoz mérd magad, hogy másnak 1 éve után hogyan ment. Lehet valaki a sweet child szólót tolja, neked egyáltalán nem kell, neked azt kell sokat jazszanod ami már megy
2020. jún. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Lassan csináld. Amit lassan el tudsz játszani, gyorsan is fog menni. Fordítva soha.
2020. jún. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Velem addig volt így amíg nem megfelelő gitáron gyakoroltam. Egyszerűen nem hallottam a gitár hangjait mert ocsmányul szólt és pontatlan is. A kényelmes pontos gitár az első amin érdemes elkezdeni és folytatni meg pláne.

Majd tapasztalni fogod hogy eljön az ideje annak amikor már saját stílusod lesz és nem mások dalait, szólóit majmolod és az ismerősök azt mondják hogy húha de profi vagy és hogy mióta csinálod. Én ilyenkor kussolok mert már 25 éve. 😂

2020. jún. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Tényleg fontos a pihenés. Velem volt olyan, h egész héten egész nap gyakoroltam, és nem értettem h hogy lehetek ilyen szr. Aztán pár napig nem gyakoroltam, és utána amikor kézbe vettem, akkor már tök jó voltam.


Vannak ilyen csodagyerekek, akiknek egyből megy minden, de nekem 6-7 évbe telt mire egyáltalán el mertem egyáltalán mondani bárkinek, h szoktam gitározni. De ma meg már úgy megy mint az írás. Persze a bonyolultabb dolgokat gyakorolnom kell, de hamar rááll a kezem, meg már nem szenvedés a gyakorlás.

2020. jún. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

"Sok oktató videót nézek"

Ez mindent tökéletesen meg is magyaráz, van egy szint ami fölé nem lehet jutni ezzel a módszerrel és te egy év alatt elérted.

2020. jún. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!