Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem tesz...

Mit tegyek, ha nem tesz boldoggá a karrier, de muszáj dolgoznom, mert szükség van az én keresetemre is?

Figyelt kérdés
Elég jó fizetéssel dolgozok egy cégnél, saját iroda, juttatások stb., de engem mindez egyáltalán nem tesz boldoggá. Tervezzük a férjemmel a babát, de már most sírhatnékom van, ha belegondolok, hogy majd eljön az idő, mikor vissza kell jönnöm dolgozni, ahelyett, hogy a gyerekemmel és a férjemmel lehetnék. Egy fizetésből nem jönnénk ki, és az én keresetem a több ráadásul. Hiába van karrierem, én szabad szeretnék lenni, de nem tudom hogyan érhetném ezt el. A férj csere nem opció, nagyon szeretem:) Ha valaki tud valamilyen okos tanácsot, szívesen fogadom. Már annak is örülnék, ha tudnék otthonról dolgozni, szabadúszóként pl. Mit érdemes tanulni, vagy mibe érdemes belefogni, hogy kiszakadhassak ebből a mókuskerékből. Nem dolgozni nem akarok, hanem ilyen formában nem akarok mint most, kötötten, minden nap egy irodában ülve. Többet szeretnék a családommal lenni, szabadon, nem akarok félve kéreszkedni 1 nap szabadságra is, nem akarok főnököt.

2020. jún. 10. 15:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Akkor légy egyéni vállalkozó! Főnököd nem lesz, szabadásgod annyi lesz, amennyit adsz magadnak, viszont a fizetésed bizonytalan lesz, mint a kutya vacsorája.
2020. jún. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen, eddig én is eljutottam, de milyen vállalkozó???

Erre is vonatkozik a kérdésem:

"Mit érdemes tanulni, vagy mibe érdemes belefogni, hogy kiszakadhassak ebből a mókuskerékből."

2020. jún. 10. 15:19
 3/14 anonim válasza:

Engem elhagyott a férjem 3 gyerek után, és gyárba mentem 3 műszakba. Nem félve kéreckedtem, sőt egy hétre is elengedtek :D Én sem tudtam otthon lenni. Pasim sem volt. Ráadásul képzett voltam, csak ez fizetett jól.

Inkább a férjed tanuljon valami jó szakmát, asztalos, vagy hegesztő. Semmi jól fizető női szakma nincs. Oké, iroda. De ott vagy.

Egyébként még meg sem fogant, van idő, pláne az a 9 hónap..Ne hidd, hogy könnyű lesz, megváltozik a tested, kicsit depizel majd, stb. Remélem nem jársz majd úgy, hogy gyárba kelljen menned, de otthonról semmi kötöttségek nélkül végezhető munkád nem lesz. Én akartam, böngésztem, kerestem, stb. Semmi. Folyamatosan lesem pedig hogy mi van.

De elmehetsz 4 vagy 6 órába, többet lehetsz a családoddal. Főnököd lesz, kicsi pénzed is (nem sok, 8 órába keresnek 120-at) 9-12 hónap alatt el lehet végezni egy új szakmát, vagy képzést.

2020. jún. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Kedves első. Miből? Vállalkozást? Évek, mire beindul, nem egy kismamának illő feladat. Különben is, milliós befektetés kell hozzá
2020. jún. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

#15.19 Most ha azt mondom, hogy nyiss kutyakozmetikát, mert a szomszéd Gizi egy csomót keres vele, akkor ezt fogod csinálni? Neked kell eldöntened, hogy mi érdekel. Hiába van szabadidőd, és jön a pénz, ha utálod, amit csinálsz. Akkor hasonló helyzetben leszel, mint most. Nekem kissé úgy tűnik, túl jó dolgod van. Van családod, van jól fizető állásod, ahol nem kell magszakadnod, a gyerek is összejött, de már azon aggódsz, mi lesz x év múlva, amikor vissza kell menned dolgozni. Lehet, hogy úgy megunod a babázást, hogy örömmel mész majd.

#15.30 Nem minden vállalkozás elindításához kell sok tőke. Lehet a kérdező ingatlanos vagy épp nyelvtanár. Az viszont igaz, hogy nem azonnal kezd jönni a pénz, sőt, ha nem rátermett az illető, akkor soha nem fog jönni.

2020. jún. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös. Akkor lenne túl jó dolgom, ha boldog lennék a helyzetemmel.

Miért kell rögtön így leírni azt, akit nem tesz boldoggá a karrier, és bármikor eldobná az egészet, ha legalább fele ennyi pénzt meg tudna keresni valami más módon, ami egy szabadabb életet adna? Csak a hogyan nincs még meg? Gondolkodom képzéseken az idő alatt, míg babázok majd, hogy valamerre elindulhassak e téren, tehát tenni akarok érte...csak gondoltam hátha mond valaki olyan ötletet, ami nekem nem jutott még eszembe...nem akarok kutyakozmetikát nyitni, nem nekem való.

2020. jún. 10. 15:43
 7/14 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as, neked is köszönöm a választ. Sajnos szerintem Magyarországon nem jellemző a 4 és 6 órás foglalkoztatás. Sajnálom, hogy elhagyott a férjed. Mi egy gyereket tervezünk egyébként.
2020. jún. 10. 15:58
 8/14 anonim ***** válasza:
#15.43 Nem írlak le. Ha elég a fele pénz, és több szabadidő kell, akkor talán nem is kell valami teljesen újat tanulnod, csak át kell menned részmunkaidőbe. De ha a férjed nem keres túl jól, akkor az ő keresete és a te fele pénzed lehet, hogy kevésnek bizonyul majd.
2020. jún. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Sajna a jelenlegi munkhelyemen nincs részmunkaidőre lehetőség. Más út kell majd.
2020. jún. 10. 17:26
 10/14 anonim válasza:
Van 6 oras muszak, reszmunkaidos allasoknal
2020. jún. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!