Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Drága gyakori kérdezők! Szere...

Drága gyakori kérdezők! Szeretnék tőletek kérdezni pár kérdést kiváncsi vagyok az összinte véleményetekre és az általátok szerzet tapasztalatokra. 1.Mire jo a pénz?

Figyelt kérdés

Miért van oda a legtöbb ember ugy a pénzért.

Kérdem én az élet nem fontosabb mint a pénz?

Ki fogja neked vissza adni az életeteket a pénz bisztosan nem. Miért hiszitek azt hogy majd pár milló forint visza adja azt a 20 évet amit elvett tőletek a pénz vagy az egeségeteket.

Miért vagytok irigyek arra akinek van hisz a pénz nem ad boldogságot és miért haragutok arra akinek nincs mert nem érdekli őt a pénz és ezért elmegy inkább szerzetesnek vagy remete életet él?

Volt hogy jobban eltem sokal es jó anyagi helyzetben és volt olyan is mikor nem volt semmi pénzem és mind a kétt helyzetben ugyan olyan depis voltam semmi külömbség volt.

Arra jöttem rá hogy a pénz kicsit se boldogit csak elhitetik az emberekel manipuláják őket és a társadalom bedöl nekik.

Mikor tönkre megy az egeséged mert hét napbol hat napot dolgozol 14 órában ,hogy több pénzed legyen az miért jobb mint ha lemondasz a pénzről inkább es csak fele anyit dolgozol ,de láttod a gyerekedet felnőni es nem betegszel belle a munkába...

En letudtam mondani a pénz hatalmárol egyre jobban egyre kevesebbet vásárolok mert rá jöttem semmi olyan dolog nem tesz boldogá amit a pénz adhat.

Boldogságot három dolog okoza nekem ha szeretnek vagy szerthetek az öszinte igaz szerelem ,egéség vagy egy gyermek és a gyönyörü szép nap termeszetbe amiben élünk.Ezek tesznek igazán boldogá másra nincs szükségem....

Muszály megkérdeznem ,hogy csak én vagyok a világon az egyetlen ilyen felfogásu ember aki lemond a pénzel járó kényelemről azért hogy boldog életetet élehesen?

Persze mindenkinek a maga döntése hogy mint kezd az életével.

Tisztába vagyok azzal hogy a pénzt azért taláták ki fentarhatóvá tegyék a modern társadalmat hisz minden embernek kell motiváció hogy bemenyen dolgozni és csak pénzel lehet ezt elérni mert ha nem dolgoznának akor újra olyanok lennék mint az ősemberek ezt értem.

Viszont azt nem hogy miért áldoza föl valaki életét a pénzért az egéséget hisz utána mikor megöregszik pénzért nem tudja vissza venni az egéséget és az elmúlt éveket.


Dalai Láma szavaival élve:

Az ember feláldoza az életét és az egéségét ,hogy pénzt keresen.Aztán feláldoza a pénzét ,hogy visza kapja az egeségét.És mivel olyan izgatot a jövöjével kapcsolatban,hogy elfelejti élvezni a jelent az eredmény az ,hogy nem el sem a jelenben sem a jövöben úgy él mint ha soha nem halna meg és aztán úgy hal meg hogy sohasem élt.

Igazán bölcs ember.



#Szegenység,remete élet,buddhizmus,
2020. jún. 16. 01:36
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Persze másnak nem kell így élni mindenki ugy él ahogy szeretne.:)

Az is igaz nekem nincs gyerekem sajnos és így sokal nehezebb lenne válalni is egy babát.

Én kikészültem kicsit idegileg sok minden történt velem ezét probalok mennekülni meg a vallásom is azt mondja légy jobban önmagadal ,tiszteld a természetet es az álatokat szóval a vallásom is egy ilyen életmodra utal.

2020. jún. 16. 12:35
 12/14 anonim ***** válasza:

Lakhatási költségek:


Lakbér, lakáshitel (ha van, nem mindenki tud egyszerre milliókat kifizetni egy lakásért), egyéb fenntartási költségek.

Villany, víz, fűtés, stb. (Rezsi)

Közös ktg. Lehetne sorolni


Ezeken kívül ott van az élelem, tisztálkodási eszközök, ruházat, stb.

2020. jún. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

"Gondolkozz, miből vesz az éhes ember kenyeret,

Miből fog majd élni az unokád, a gyereked

Nézz körül, mit adnak ingyen?-SEMMIT,

Akkor ne mondd, hogy a pénz nem minden."

Sub Bass Monster - Forró ropogós pénz

2020. júl. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Vannak állataid


Ezeket miből eteted?


Víz, fűtés, áram, stb.

Ezeket is megtermeled magadnak?


100% önellátó vagy, egyetlen fillért sem hagysz semmilyen boltban, vagy szolgáltatónál?


Internet? Közlekedés?


Stb?

2020. júl. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!