Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Amerikába szeretnék költözni...

Amerikába szeretnék költözni és színész szeretnék lenni. Hogyan?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom a színészet az amiért igazán dobog szívem. Nem tudnék más dolgot elképzelni, amivel eltölthetném az életem. Tisztában vagyok vele, hogy nehéz. Sőt, iszonyatosan nehéz. Egyenlőre az a terv, hogy dolgozni megyek és félre rakom minden pénzem, tökéletesítem az angol nyelvtudásom. Húsz évesen szeretnék kiköltözni. Valaki aki jártas a témában legyen szíves írni egy-egy tippet, mint a költözésről, mint az ottani színész karrier elkezdéséről!

17



2020. júl. 3. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Ez sajnos nem ilyen egyszerű, hogy valaki kitalálja, hogy kiköltözik, és akkor ki is költözik. Az USA már régóta nem a befogadásáról híres.

Turistaként a saját pénzeden kimehetsz talán 3-4hónapra, de nem dolgozhatsz.

Letelepedési engedélyt is nehezen adnak, állampolgárságot meg végképp ritkán.

Az USA-nak nincs szüksége arra, hogy külföldi állampolgárok letelepegyenek náluk.


Ezt jó, ha már most tudod. Ķimenni úgy, hogy kint is maradsz, csak akkor szabad, ha van kint megbízható ismerős, rokon, aki minimum 2-3 évig támogat. Egyedül csinálni szinte a lehetetlennel határos.

2020. júl. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem fognak egy illegális bevándorlót alkalmazni színészként. Márpedig ha lenne kinnt rokonod aki befogad akkor ezt nem kérdezted volna. Vannak viszont más országokkal közös filmjeik pl svéd, holland. Sokkal nagyobb esélyt látok arra hogy ezekben az országokban tudjál letelepedni, megtanulni mindkét nyelvet(ország nyelve + angol), és ott szerepelj filmben először, utána esetleg közös készítésűben, de ahoz már szerintem le kell valamit rakni az asztalra. Végülis így arra is van esély így hogy kihívnak dolgozni amerikába hivatalosan.

Így tudom elképzelni csak.

2020. júl. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
0%
Akcentus miatt elég kevés külföldit alkalmaznak azt azért hozzá teszem. De mindent bele, ha mást nem, itthon a saját hazádban is maradhatsz (ez már csak rajtad múlik)^_^
2020. júl. 4. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#1 van valamilyen tapasztalatod vagy a hallomásokból merítkeztél?

#2 rengeteg ausztrál színész él Amerikában (Hemsworth testvérek), akiket igencsak befogadott a színészvilág, annak ellenére, hogy érezhető akcentusuk van.

2020. júl. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Végigolvastam amit írtam, de semmit nem írtam az akcentusrol, úgyhogy nem tudom miről beszélsz. Ausztráliából könnyebben fognak amerikába hívni mint Magyarországról. De oda vízum kell innen ahogy amerikába is. Plusz a testvérek akikről beszélsz pedig már szerepeltek otthoni sorozatokban, tehát fel tudtak mutatni valamit. Nem mellékesen amerikában most tényleg ráálltak az illegális bevándorlók hazatoloncolására. Márpedig a kérdező nem mondta hogy van ott rokona aki kihívná és felelősséget vállalná érte. Ezért mondtam Európát. Egy nyugat európai országból nagyobb esélye lenne. Használhatná ugródeszkaként.
2020. júl. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, vannak itt azért egészen jó tippek! Azóta már olvasgattam erről. Valószínűleg itthon fogom kezdeni, aztán hátha elég ügyes leszek.. Arra is gondoltam, hogy Budapesten mostanában elég sok amerikai filmet forgatnak. Valaki nem tud esetleg erről valamit, hogy Budapestnek van kapcsolata Hollywooddal és azért forgatnak itt vagy abszolút csak a helyszínért jönnek ide forgatni és magasról tesznek arra, hogy ez most Budapest?.
2020. júl. 17. 16:30
 7/7 anonim ***** válasza:
#5 Ne haragudj, összekevertelek a hármassal.
2020. júl. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!