Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Visszamenőleg kaphatnék...

Visszamenőleg kaphatnék rokkantsági ellátást?

Figyelt kérdés

Múlt hét csütörtökön voltam felülvizsgálaton. Eddig sosem kaptam ilyen jellegű támogatást. Bár nem tudom, hogy melyiket kapom meg, ha egyáltalán megkapom, de valószínűleg az ellátást és nem a járadékot, mert a 70% az nincs meg szerintem. Olvastam, hogy ezeket megadják visszamenőleg is, ha már elmúlt az illető 18 és maximum 6 hónapra adják meg. Én 22 vagyok és nem igazán értek az ilyen dolgokhoz, de hogyan lehet visszamenőleg is megkapni? Papírok alapján meg a betegségeim alapján azt mondják, hogy "ez a fiatal ember már eddig is jogosult lett volna az ellátásra, megkapja visszamenőleg is"? Vagy ezt úgy értik, hogy pl. engem felülvizsgáltak csütörtökön, de csak majd valamikor novemberben kapok róla értesítést, hogy megkaptam, de ugye májusban volt a felülvizsgálat, ezért már onnantól járt volna, így megadják visszamenőleg is? Esetleg mindkettő szóba jöhet? Bocsi, ha hülyeségeket kérdezek.


Off: Magasabb összegű családi pótlék mellett az ellátás jár? (Azt olvastam, hogy a járadék mellett járhat, de az ellátásnál semmi ilyesmit nem találtam).



2017. máj. 10. 12:43
 1/2 A kérdező kommentje:
Off: Az számít-e, hogy még sosem dolgoztam? (Nem bírok egyfolytában sem ülni, sem állni, fáj mindenem). Vagy az nem baj?
2017. máj. 10. 12:46
 2/2 anonim ***** válasza:

Rokkantsági ellátást legkorábban a kérelem benyújtása előtti 6. hónaptól kezdődően lehet megállapítani, ha a jogosultsági feltételek fennállnak (betegség állapota, jogosultsági idő).

Nézz szét a versenykepesseg.eu weblapon. A szakértő asszony e-mailjében mindenkinek önzetlenül segít a rokkantsági ügyeinek intézésében.

Rokkantsági járadék nem ugyanaz, mint a rokkantsági ellátás ezzel tisztában vagy.

Ha valakit márciusban felülvizsgáltak, a benyújtás előtti 6. hónaptól állapíthatnak meg bármit. Valószínűleg őszre legkésőbb megkapod az eredményt.

2017. aug. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!