Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek az ciki hogy én...

Szerintetek az ciki hogy én 16 évesen még nem voltam diákmunkán?

Figyelt kérdés
Most márciusban töltöttem a 16ot
2020. júl. 16. 20:46
 1/5 anonim válasza:
81%
Egyáltalán nem, élvezd ki ezt a nyarat, mert a maradék 2 évben be kell hogy pótold.
2020. júl. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 2*Sü ***** válasza:
100%
Nálunk középiskolában anno volt nyári gyakorlat. De azon túl én nem voltam diákmunkán soha. Lehet persze tapasztalatot – meg pénzt – keresni vele, van előnye a dolognak, de nyilván nem kötelező.
2020. júl. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2020. júl. 16. 22:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Épphogy csak vállalhatsz. Elméletileg lehet ugyan 15 éves kortól dolgozni, de gyakorlatilag sehol nem láttam még, hogy ennyi idősnek adtak volna munkát. Persze hivatalosra gondolok, a Bözsi néni kutyáját megsétáltatni, a szomszéd szőlőjét leszüretelni, Andikáék 5 éves gyerekével játszani zsebbe fizetésért nem korhoz kötött, de semmiért nem tudsz panaszkodni, mert nincs szerződés, semmi, ha akarja, ad pénzt, ha nem, nem kapsz egy petákot sem, nem véd téged semmi. Ezeket én nem nevezném igazi munkának, a fenti okból nem is túl megbízhatóak. Hivatalos diákmunka pedig még 16 év alattiaknak is elég kevés van, a legtöbb hely elvárja a nagykorúságot.

Száz szónak is egy a vége. Nem ciki.

2020. júl. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2020. júl. 20. 01:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!