Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt szoknék...

Mennyi idő alatt szoknék hozzá az állandó angol nyelvű beszédhez?

Figyelt kérdés
Van egy B2-es nyelvvizsgám angolból (középfok), angolul nézek sorozatokat angol felirattal. Olvasáskor könnyen megértek mindent, beszédértés egy picit nehezebb, de nagyrészt úgy is megértem. Beszédem folyékony, de egyáltalán nem vagyok biztos magamban, ha beszélni kell. Legtöbbször át kell gondolnom, mit akarok angolul mondani, mielőtt megszólalok. Van, hogy nem jutnak eszembe bizonyos szavak, de ha egy picit gondolkodok már beugrik. Arra lennék kíváncsi, hogyha pl UK-ba vagy USA-ba kellene költöznöm, mennyi idő alatt szoknék úgy hozzá az angol nyelvhasználathoz, hogy ne lennék bizonytalan a beszéd előtt, és kb zsigerből jönne, mint most a magyar. Mennyi idő lenne megszerezni ezt a rutint?

2020. aug. 15. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Ezt csak akkor tudod meg, ha kimész.

Nekem 1-2 hónap után már minden angolul volt, angolul is álmodtam, gondolkodtam. Addig megszenvedtem vele, az igaz, volt egy-két nagyon röhejes félreértésem, de aztán már átkattant az agyam, meg a kifejtésre is átállt a szám, el se hitték hogy született magyar vagyok.

2020. aug. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

"Legtöbbször át kell gondolnom, mit akarok angolul mondani, mielőtt megszólalok."

Ezt magyarul se ártana... :)

2020. aug. 16. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves 2.! Nyilván magyarul is átgondolom, hogy mit szeretnék mondani. Az angol esetében ezt másképpen értettem. Például előre összerakom a fejemben a mondatot, többször átgondolom, hogy jó sorrendben vannak-e a szavak, helyes prepozícíót használok-e, és ilyesmi dolgok. Nyilvánvaló, hogy magyar nyelven ilyen részletességgel nem gondolom át a mondanivalómat, de szerintem senki, akinek ez az anyanyelve. Örültem volna, ha inkább a kérdésre válaszolsz. Az első hozzászólónak pedig köszönöm a választ!
2020. aug. 16. 15:54
 4/6 anonim ***** válasza:

"Olvasáskor könnyen megértek mindent, beszédértés egy picit nehezebb, de nagyrészt úgy is megértem. Beszédem folyékony"

Ha folyékonyan beszélsz, akkor csak pont annyira gondolod át, hogy mit hogyan mondjál, amennyire magyarul is átgondolod, amikor pl. ide írsz, az meg egyáltalán nem baj, ha egy fikarcnyit se fejlődnél a jövőben, akkor se lenne semmi baj (de egész biztos fejlődni is fogsz, csak azt egyfelől nem lehet megmondani, hogy milyen tempóban másfelől annyit viszont lehet tudni, hogy egyre kevésbé látványos a fejlődés, mint már biztos te is tapasztaltad).

2020. aug. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
51%
Szerintem ez mindenkinél máshogy van.
2020. aug. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem 8 hónap volt nyelvterületen, amikor már semmi kompromisszumot nem kellett kötnöm, hogy ugyanazt mondhassam el angolul, amit magyarul is szeretnék. B2-vel mentem ki kizárólagosan angol környezetbe, majd 1 év múlva letettem egy C1 szintnek megfelelő nyelvvizsgát, aztán újabb 1 év után C2-es szintet értem el. Nem erőltettem, magától jött, de elég szociálisnak és beszédesnek kellett lenni ehhez, a magyarokat meg elkerülni akkora ívben, amekkorában csak lehetett.
2023. febr. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!