Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen a névmemóriád:?

Milyen a névmemóriád:?

Figyelt kérdés
2020. aug. 26. 11:22
 1/7 anonim válasza:
100%
Szörnyű. Ha nem túl érdekes a személy, aki bemutatkozik, pár perc múlva megkérdezné, emlékszeme a nevére, a válasz "nem" lenne. Nehezen jegyzem meg a neveket
2020. aug. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
HA közönséges neve van, akkor rossz, ha furcsa, akkor kifejezetten jó.
2020. aug. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ kiről van szó. Ha pl. egy ismerős ismerősének ismerőséről, akivel egyszer találkozok és bemutatkozik, tuti, hogy nem jegyzem meg a nevét. Az agyam mintha rögtön szelektálná, mert tudja, hogy úgy se fogok többet nagyon találkozni az adott emberrel. :D De ha pl. olyan mutatkozik be, aki szimpatikus, már a bemutatkozás előtt is szimpatikusnak tűnt, jól elbeszélgettünk, akkor annak valószínűleg megjegyzem a nevét. Amúgy én azt mondanám, hogy elég jó a névmemóriám, meg úgy a memóriám átlagban. Szóval ha van egy új szomszéd, vagy ilyesmi, és bemutatkozik, valószínűleg megjegyzem a nevét, mert azért a szomszédot többször látom, tudom, hogy a nevét hasznos megjegyezni, ha már szomszédok leszünk. De akit tudom, hogy úgy se fogok többet látni, annál őszintén nem is töröm magam, hogy megjegyezzem a nevét. :D
2020. aug. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy menyire beszèlgetek vele pl ha egyszerre 3 ember mutatkozik be nekem ès pl csak a masodikkal beszèlgetek akkor már nem nagyon emlkèszem az 1.ès a 2.

Najó kicsit furin fogalmaztam de kapcsolat függõ, pl egy új osztályban nem a csendesebbik nevère hanem a zajosabb gyerekère emlèkeznèk

2020. nov. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Neked mi a neved?
2020. nov. 17. 14:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem viszonylag jó a memóriám. Általánosan is, meg nevekre specializálva is
2020. nov. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem valami jó...
2020. nov. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!