Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lessz a magyarokkal ha nem...

Mi lessz a magyarokkal ha nem lesz nyugdíj?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt hallja az ember élj csak is a jelennek mert úgy se lessz nyugdíj használj ki mindent. Na ez oké fiatalabban jön a pénz megy a pénz,szórakozás,autó,ház utazgatás,stb... De mi lesz nyugdíjas korban most nem a befektető zsenikre meg a milliókat keresőkre gondolok hanem az átlag munkás emberekre. Ok van megtakarítás meg ilyesmi de olyan szar kamatokat adnak meg kis pénzből keveset lehet félre tenni meg xy összeget össze gyűjtenek meg szokják mindig költenek de azt abkicsit később hamar el lehet verni. Most akkor tengődni fognak öregen?

2020. aug. 30. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ideje mindenkinek a maga kezébe venni, hogy felkészüljön a nyugdíjas éveire. Nem hiszek az élj a mának mentalitásban. Tudom, tudom, hogy van aki meg sem éli, de a többség igenis meg fogja élni. Ha mindenki megteszi vagy ha az emberek többsége megteszi, már nem lesz gáz. Én vagyis mi készülünk, ezzel csökken az életünkben a bizonytalanság. Ezt a problémát úgyis egy jövőbeli kormánynak kell megoldania, hogy azokról gondoskodjon, akik nem tudtak vagy akartak. Neked is azt javaslom, hogy te oldd meg és ne mástól, másoktól várd a megoldást.
2020. aug. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1/


Na de hogyan?

2020. aug. 30. 20:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Az életszínvonalunkat a bevételeinek alatt tartjuk, a különbséget befektetjük. A hozamok plusz pénzt hoznak. Ezt majd megöröklik utánunk.
2020. aug. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Dudok Andrásné ***** válasza:
Eddig is volt ezután is lesz!!40-50 éve én sem gondoltam, söt nem is foglakoztatott.De ha eszem lett volna nem a kereskedelembe nyomok le 50 évet éhbérért.A 41 évre kaptam 57.075.ft ot,most 51.éve dolgozok és most az emelésekkel már 77.000.ft.Semmi!!Tehát innen halunk ki a munkahelyről vagy éhen.
2020. szept. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!