Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Talált fel közületek valaki...

Talált fel közületek valaki egy nyelvet?

Figyelt kérdés
Én igen és ha más is, érdekelne, hogy az övé milyen. Milyen szabályokból áll, milyenek a szavai stb. Írhattok privátban is.

2020. szept. 14. 08:59
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Nyelvet nem lehet feltalálni.
2020. szept. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sokan találtak ki. Persze, az ilyen kitalált nyelvnek sokat kell fejlődnie, hogy valódi, élő, használható kommunikációs eszközzé váljék.
2020. szept. 14. 11:19
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Komoly felkészült szakembereknek sem sikerült még. A világbékére, egységre törekvésnek kevésbé veszedelmes, de ugyanolyan téves útja, mint azon őrülteké, akik világuralomra törnek, mondván önmagukat csak nem támadja meg.
2020. szept. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
Talált fel közületek valaki egy nyelvet? – ezt írd le a te nyelveden, kérlek!
2020. szept. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A 4-esnek: Talált fel valaki közületek egy nyelvet?=Hup kree-ele inter em snu alin?

hup=valaki, kreaj=feltalálni, kitalálni, +e a múlt jele, -ele jelzi, hogy ez kérdés, inter em vagy lehet em inter is=közül, snu=ti és lin=nyelv, a- a tárgyeset.

2020. szept. 14. 13:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem.

Viszont az eszperentét (ami ilyen mesterséges nyelv) sem használják. A klingont (amit nyelvészek készítettek) leginkább csak a rajongói beszélik, (köztük én is egy-két szót, mondatot), ahogy a Gyűrűk Urából származó tünde nyelvet, ugyancsak a rajongói beszélik, érdeklődnek utána.

Kitalálhatsz nyelvet, de ha nem beszélik sokan, nincs sok értelme, hacsak az nem, hogy ketten - mondjuk a barátoddal - elcsevegtek, és rajtatok kívül senki nem tudja, nem érti miről lehet szó.

2020. szept. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6-os szerintem az eszperantóra gondolt, amely a spanyolra hasonlít több tekintetben. Nem túl sikeres az sem.
2020. szept. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 Igazad van, köszi a javítást. Igen, az eszperantóra gondoltam. :)
2020. szept. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!