Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanult már valaki közületek...

Tanult már valaki közületek idegen nyelven idegen nyelvet? (angol-francia)

Figyelt kérdés
17 éves vagyok. Nemrég szereztem meg az angol középfokú nyelvvizsgámat, és idén előrehozott középszintű érettségit teszek a nyelvből. Mivel több nyelven is meg szeretnék tanulni, elszántam magam, hogy ha sikerül az angol érettségi, akkor itthon önszorgalommal nekiállok franciát tanulni. Azonban szeretnék beletenni egy csavart: angolul szeretnék megtanulni franciául. (Tehát angol nyelvű gondolkodással, angol nyelvű tanfolyammal stb.) A kérdés lényege az lenne, hogy akinek van hasonló tapasztalata (vagy akinek nincs) az szerint mennyire nehezítené meg ez a módszer a nyelvtanulást? Másodszor, javítaná-e vagy esetleg rontaná-e ez bármelyik nyelvben való előrehaladásomat, fejlődésemet? Előre köszönöm a válaszokat!

2016. márc. 25. 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Nem nagyon van tapasztalatom még de én egy két órát belefektettem Német illetve az Orosz nyelvnek a megismerésébe angolul.

Azt kell, hogy mondjam, hogy azzal a tudással ami neked is megvan simán mehet a tanulás és.mivel az angolt is használod így az is fejlődhet.

Én úgy gondolom, hogy nem nehezebb úgy tanulni ha az ember tud megfelelően angolul úgyhogy szerintem nyugodtan vágj bele és sok sikert mind a vizsgákhoz mind a nyelvtanuláshoz.

2016. márc. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Én Duolingóval tanulok franciát angolul :)
2016. márc. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
A te korodban nemiálltam angolul a Teach Yourself könyvböl japánul tanulni, és már nagyon bánom hogy félbehagytam! :( Viszont mostanában németül és angolul olvasok könyveket, párhuzamosan egyszerre mindkét nyelven, hogy ezzel tanuljak németül, nagyon jó mulatság így olvasni, szerintem próbáld ki! :)
2016. márc. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az angolon kívül a németet és az oroszt is angolul tanultam meg és abszolút nem bántam meg. Szerintem nagyon jó ötlet, nem hagyja elkallódni az angolt, sőt még fejleszti is. Az elején szerintem szokatlan lesz, de hamar bele lehet jönni, csak kitartás kérdése.
2016. márc. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én spanyolt tanultam angolul egy weboldalról, videók szókártyák ilyenek, nekem nagyon bejött. Az angolt is gyakorlod vagy akár fejlesztheted is minimálisan és persze a másik nyelvet is megtanulod (akár ritka nyelveket is tudsz így tanulni, mert angolul azért több minden van mint magyarul)..
2016. márc. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Én franciát és svédet tanultam angolról, nagyon megérte! :) Szerintem sokkal jobb, mint magyarról, mert indoeurópai nyelvről sokkal egyszerűbb megtanulni egy másik indoeurópait. (Pl. a németet magyarról tanultam, az tovább tartott, mint a francia az angolról.)
2016. márc. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :) mindenképpen meg fogom próbálni, vesztenivalóm nincs
2016. márc. 26. 17:57
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Német nyelvterületen élek, és nemrég kezdtem el itt a kezdő orosz tanfolyamot :D, először fura volt, de bele lehet rázódni, én nagyon élvezem :). Szerintem mind a két nyelvben lehet fejlődni ezzel, szóval csak ajánlani tudom a módszert!
2016. márc. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%
Én európai nyelvet csak angolon keresztül tanulok. Sokkal könnyebben megy. Ázsiait pedig lehetőleg magyarrol, mert ott az angol bezavar. Legalábbis engem.
2016. márc. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Pierre Capretz ***** válasza:
100%

Nagyon komolyan javítja az esélyeidet, hogy tudsz angolul, mert sokkal több jól összerakott könyv/módszer közül választhatsz. Én 5 nyelven tudok/tanulok, nyelv szakos bölcsész végzettségem van, kisgyerek korom óta szerelmem a nyelvtanulás, nem tudom összeszámolni hány könyvből, applikációból tanultam. Egyértelműen a French In Action a legjobb, amivel valaha találkoztam. Nem véletlenül használom Capretz, a szerző nevét válaszíráshoz. [link]

Itt találsz még róla leírást.

Egyébként van egy olyan elmélet ("létra-elv"), hogy ha sok nyelven akarsz megtanulni, érdemes mindig az utolsó alapján tanulni a következőt. Tehát neked most angolul a franciát, aztán mondjuk franciául az olaszt, stb. Ebben az lenne a ráció, hogy kevésbé kevered őket, ráadásul még tovább gyakorlod azt, amit azelőtt tanultál, tehát itt az angolt. Én csak biztatni tudlak.

2016. ápr. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!