Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanul valaki közületek 3 nyelvet?

Tanul valaki közületek 3 nyelvet?

Figyelt kérdés
Esetleg pont úgy, hogy angol-német-spanyol? (nem csak ezekre a válaszolókra vagyok kíváncsi, minden más nyelv érdekel :) ) Hogy bírtok rá időt szakítani? Módszerek esetleg?

2013. márc. 16. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem angol-német-japán hármasom van.


Angolul már elég jól tudok, így nagyon nincs szükségem arra, hogy időt szánjak rá. Elég sokat használom naponta is, illetve hobbiként szoktam válaszolni angollal kapcsolatos kérdésekre; ha valami eszembe jut és nem vagyok biztos benne, akkor szívesen utána olvasok. Ezt nem fogom fel, úgy mint "tanulás".


Japánra igyekszem elsősorban hétvégénként szánni időt, illetve megint csak hobbi szinten szeretek japánnal kapcsolatos kérdéseket olvasgatni vagy akár válaszolni; nyelvtanoknak utána olvansi. Sok animet nézek, dalokat hallgatok, így a nyelvtan, amit egyszer abszolválok az általában meg is marad, hisz ilymód gyakorolom is. Igazán tanulnom csak a kanjikat kell.


Német nyelvtana megy, inkább szókincset kell fejlesztenem. (Meg tipikus kifejezéseket, névelők, ilyesmik). Szóval ezt is elsősorban dalok hallgatásával, olvasásával igyekszem gyakorolni. Illetve hetente kiszoktam tölteni egy OKTV feladatsort.



Szerintem tényleg az a legjobb, ha valahogyan a hobbiddal össze tudod kapcsolni. Valamit azon a nyelven olvasni, nézni vagy hallgatni. Akkor sokkal jobban megmarad minden és még élvezed is.

2013. márc. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én angolt és franciát tanulok jelenleg,de egy ideig oroszt is tanultam harmadikként.

Én középsulis vagyok,szóval angolt+franciát suliban tanulom.De nekem van rá elég időm.Az iskolai angolórák nekem nagyon könnyűek,de igazából azért tudtam az angollal ennyit haladni,mert általánosba kezdtem első osztálytól és van középfokú nyelvvizsgám.Felsőfokú írásbelire nemrég mentem.

Viszont az oroszt egy ideje hanyagolom,a nyelvvizsga miatt,de egyébként én tudnék tanulni 3 nyelvet.

Franciát tanulok hétköznap,és hétvégén is szoktam tanulni.Ismétlem a szavakat+nyelvtant és megcsinálom a házit.Néha még tudok is előre haladni,pl.kiszótározom az új lecke szavait.

Oroszból is szavakat tanultam,néha hallgattam a CD-t.De az oroszt lehetőségem lenne anyanyelvi módon lesajátítani,szóval azzal még lehet várok 1-2 hónapot.


tanács:Szerintem Oszd be és csináld úgy,hogy pl szombatonként német,vasárnap spanyol,pénteken angol.Vagy azt,hogy Minden nap 10 szó nyelvenként + 5 feladat megoldása.Vagy: Egy nap mindhármat mondjuk úgy hogy:Angolból listening,németből nyelvtan,spanyolból szavak.És ezeket a feladattípusokat persze majd lehet cserélgetni.

Illetve az is nagyon jó lehet ha van valamelyik beszélő a casládban és akkor minden nap beszélsz vele legalább egy félórát mondjuk az adott nyelven.(sztem nem feltétlenül kell hogy anyanyelvi legyen,csak tudjon beszélni.Lehet pl egy tagozatos tesó,vagy nyelvtanár szülő vagy valami)Persze tudom hogy nem mindenütt van ilyen lehetőség(nálunk éppen van több nyelvből is),de nagyon jó lehet.

2013. márc. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én jelenleg angol-olasz-orosszal "küzdök".


Az angol az első idegennyelvem, de mivel nem abból érettségizem, jelenleg kicsit hanyagolom. Az olasz a második idegennyelvem gimiben, abból emeltezem, és oda is felvételizem, imádom, jól is beszélem, a világ legcsodálatosabb nyelve számomra. :) Egyetemen az oroszt szeretném minorként, azt azért kezdtem el, de egyelőre elég korlátozott energiaráfordítással, majd nyáron belehúzok. :)

2013. márc. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok:Az is jó,ha szókártáykat csinálsz,és ha várni kell pl magándokinál,vagy akárhol(hirtelen ez jutott eszembe),akkor előveszed és ismétled a rájuk írt szavakat,esetleg ha újak,akkor annyival többet megtanulsz.

Még további lehetőség lehet,hogy ha mégy valahova,akkor az ott lévő dolgoknak mondod magadba a nevét.Ezt is többféle módon lehet.Pl: ha mégy a zöldségboltba,tesco-ba vagy ilyesmi,akkor a termékek nevét lefordítod magadba mindhárom nyelvre.

Vagy megpróbálhatod,hogy minden nap más nyelven gondolkozz:pl hétfőn+szerdán angolul,kedden+pénteken spanyolul,csütörtökön+ szombaton németül.Vasárnap meg mondjuk magyarul,vagy amelyik jön.

Utóbbi lehet hogy hülyeségnek tűnik,hisz tulajdonképpen nem gondolkoznál magyarul,de az is lehet hogy nehezebben állna át az agyad.(Én magam pl szinte mindig angolul gondolkozok.)


Nem tudom segít-e,de leírom milyen könyvekből tanulok:

Francia:France-Euro Expressből(gimibe+itthon is,de itthon megvan a ,,Quartier Libre" is szóval már azt is elkezdtem)

Orosz:Sag za sagom.Egyelőre első kötet.


16/L


Tudom hogy írtam egy regényt,de remélem hasznodra válik a válaszom:)A kérdezőnek is,de akár a többieknek is.

2013. márc. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam angol-német-olasz van, de remélem azért így sem lesz haszontalan a válaszom :)

Angolból már letettem egy felsőfokút, ezt tulajdonképpen csak szinten tartom, amit muszáj is, mert azóta már vállalok külön diákokat is, így rendszeresen foglalkoznom kell vele. De nem zavar, mert nagyon szeretem a nyelvet, kedvelem az angol irodalmat, történelmet is.

A némettel sokáig voltak problémáim, gimiben nagyon megutáltatták velem (német nemzetiségi tagozatra jártam), így örültem, mikor egy középfokú letételével megszabadulhattam tőle. Azóta viszont megint úgy vagyok, hogy csak nem volt olyan rossz az a nyelv, meg annyi tanulás után igazán jó volna, ha egy erősebb tudást összeszednék belőle. Egyelőre csak filmeket nézek németül, nem rendszeresen, csak mikor eszembe jut, mert sok német film van, ami nekem nagyon tetszik (die Welle, Experiment, Effi Briest stb). Úgyhogy most csak tényleg átismétlem a régen tanultakat (2 éve végeztem gimiben), átnézek pár megmaradt német szöveget, fogalmazást és nyáron szeretnék menni német nyelvtanfolyamra. Szintfelmérő tesztet már írtam, elvileg középfokú csoportba illenék, de ha indul, akkor inkább egy B1-es szintre szeretnék járni, mert a kommunikációs készségeim szerintem még alapfokot sem nagyon ütik.

Olaszul június óta tanulok külön tanárral heti 2-3 órában. Nagyon imádom a nyelvet, mindig is akartam újlatin nyelvet tanulni. Módszerem igazából annyira nincsen, talán az, hogy az órán vett dolgokat piszkozat füzetbe írom, itthon tematikusan lefűzhető lapokra vannak írva, külön nyelvtan (jelezve, hogy mit hol találok), rendhagyó igék, gyakorlatok. A computerem körbe van címkézve mindenféle igeragozással, úgy ivódik belém, mintha éjjel nappal azokat tanulnám, pedig soha egy pillanatra nem vettem őket elő :) Olasz szövegeket fordítok le, illetőleg most vettem egy ilyen kis egyszerűsített olvasmányt, ez B1-es szint. Kell róla írnom olvasó naplót tanáromnak, ez is segít.


Szóval nálam így néz :) az olasz segíti egyébként a német nyelv tanulását, mert sok mindent majd meg tudok csinálni nyáron, ami azelőtt nem jutott eszembe (ilyen a kicetlizés is egyébként).

2013. márc. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mit értesz tudás alatt. Spanyolból és angolból középfokom van, oroszt tanultam nagyon régen, de egy-két kifejezésen kívül elfelejtettem mindent. A portugált és az olaszt tudom olvasni és írni (beszélni nem), ugyanígy vagyok a szárddal és az aragóniaival, a románból és a katalánból is értek valamennyit, a franciát meg csak olvasni tudom. De ha arra vagy kíváncsi, hogy milyen nyelven tudok folyamatosan beszélni, az csak a magyar és a spanyol.
2013. márc. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hetedik általános vagyok, és ilyen kombinációban tanulok. Angolt már elsö osztály óta-bár a suliban csak a napokat meg a számokat tanultam meg, semmi többet. Angolul középfokon beszélek, mert rengeteg dalszöveget fordítottam-elöször csak kiszótáraztam egy elém rakott szöveget, most meg hallgatom, és párhuzamosan írom magyarul. Ezzel már nem kell sokat bajlódnom, csak a beszédet fejleszteni. Németül két éve tanulokl suliban, a nyelvtanom jó, szavakat kell tanulnom, de ezt is zenehallgatással, filmnézéssel teszem. Spanyolt fél éve kezdtem, egyrészt, mert nagyon tetszik, másrészt, hogy úgy tudjak naplót írni, hogy más ne értse. :D És nem hülyeség ez a gondolkodás más nyelven. Én pl angolul szoktam gondolkodni, meg spanyolul írom a naplómat. Meg kiválasztasz egy tantárgyat (nálam ez pl a föci), és minden órán más nyelven írod: egyiken angolul, másikon spanyolul. harmadikon németül, és így cserégeted. És sok zenét hallgass és fordíts, azzal simán meg lehet tanulni minden nehézség nélkül.
2013. ápr. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Én pont ezt a három nyelvet tanulom. :)

Angolal szinte napi szinten foglalkozok, a németet muszály tanulnom, most megyik ki Ausztriába, a spanyolt meg amolyan hobbi szinten tanulom, amikor van rá idöm. De a kedvencem pont a spanyol, érdekes mi.

2013. ápr. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!