Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy fogadjam el, engedjem el...

Hogy fogadjam el, engedjem el azt a gondolatot, hogy nincs érettségim?

Figyelt kérdés

Már gyerekkoromban diszlexiát diszkalkuliát diszgráfiát, részképesség zavart diagnosztizáltak nálam, mindig is nagyon nehezen ment a tanulás, a szakiskolát 11 osztályig csináltam, a 11 osztályt újra kellett volna járnom, de én akkor azt mondtam hogy elegem van az egészből, ezért otthagytam a sulit. Mentem egy okj szakmára (számítógép szerelő és karbantartó) azt sikerült elvégeznem, de nem találtam vele munkát. Aztán 2-3 évvel késöbb gondoltam megprobálkozom felnőtt fejjel az érettségivel, hátha sikerűl összehozni.. esti suliba iratkoztam 11. osztályba. Viszont itt is előjöttek a gondok, nem ment a tanulás, hiába űltem rengeteget a tankönyvek fölött, nem maradt meg semmi a tananyagból, évet ismételtem ott is, próbálkoztam a tanulással de mindhiába. Kudarc volt. Otthagytam. Ezek után mondanom sem kell hogy mennyire elvette a kedvem a tanulástól. Nemtudom mihez kezdhetnék így érettségi nélkül.. Aztán jó néhány évvel később megszereztem a targonca vezetői képesitést, ezzel még nem dolgoztam, de majd ha a járvány helyzet csillapodik próbálkozni fogok a munkakereséssel, hátha felvesznek valahova. Van esélyem így érettségi nélkül hogy fel vegyenek? érettségi nélkül is lehet élni?

A másik meg az hogy engem zavar a tudat hogy nincs érettségim, másnak, gyengébb képességűnek érzem magam emiatt, leértékelem magam, nincs önbizalmam és irigylem azokat akiknek van. Mindennap eszembejut és rossz ezzel együtt élni, nem tudom elfogadni. Ezen pszichológus tud segíteni ezt elfogadtatni?


2020. okt. 13. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem can erettsegim de semmire nem megyek vele. raadasul kozgazdasagi erettsegim van. a legjobb munkam eddig kozmunka volt. remelem ez vigasztal h az erettsegi onmagaba nem sokkal jobb mint a 8 altalanos....
2020. okt. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De ha van egy érettségid több minden nyitva áll elötted, képezheted magad olyan szakirányra ahol elvárt, és amit egyébként szeretnél csinálni , több a lehetőséged az életbe, anélkül meg azt kell választanod ami van. Sőt még a társkeresésről sem kell lemondanod.. Egyszer feltettem itt egy olyan kérdést a nők felé hogy összejönnének olyan férfival akinek nincs érettségije. És szinte minden nő nemű aki válaszolt azt írta hogy nála kizáró ok lenne, meg hogy az érettségi az alap. Tehát én lemondhatok erről is hogy nekem valaha lesz barátnőm mert hogy "műveletlen" vagyok.
2020. okt. 13. 16:18
 3/10 anonim ***** válasza:
akkor vágj bele ujra estin ahol fizetős ott 100% hogy átengednek meg segitenek a tanárok. azert egy erettsegi nem olyan nehez megcsinlani. en se vagyok géniusz.
2020. okt. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ja még ennyit h nekem van erettsegim de eddig egyik páromnak sem volt. sztem ez hulyeseg h ezert nem lesz párod.
2020. okt. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
A köznevelési törvény szerint a hátrányokkal induló tanulók mentességet, vagy segítséget kaphatnak az érettségi vizsgán.
2020. okt. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A vizsgán. Na de addig el is kell jutni. Minden tárgyból teljesíteni, nekem a tanulással van a bajom, hogy nem megy. 2x is megpróbáltam az érettségire való fekészülést de 0 eredménnyel. Azaz igazság hogy nem szeretek tanulni, teljesen megutáltam, és nem szívesen járnám megint végig azt az utat mert úgy is kudarc lenne újból. Na meg mikor jártam, hiába próbáltam elmondani a magyar tanárnak hogy nekem nehezebben megy a tanulás meg tanulási nehézségeim vannak, meg sem akarta hallani, s ugyanúgy osztályzott ugyanúgy kezelt mint mindenki mást
2020. okt. 13. 16:56
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem elmondani kell, bizottsági papírt kell felmutatni.
2020. okt. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szebben jobban írsz mint az itt kérdezők 99%-a.

szóval ne engedd el!

2020. okt. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia szerintem meg ne ad fel iratkozz be estire és ad be a szakvéleményeket és próbálj ki több tanulási módszereket pl gondolattérképet én nálam is diszlexia diszgráfia diszkalkulia van és most kezdtem az egyetemet
2020. okt. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Kudarc volt." Persze hogy az ha nem mondják meg hogyan tanulj.


Elsőre ki kéne próbálnod rengeteg tanulási módot. Amelyik beválik azt kéne minél többször alkalmazni. Aztán kezdd el tanulni a tananyagot önállóan! Ha ez megy és már majdnem kész akkor iratkozz be és simán elvégzed!


A problémád nem csak az érettségit nehezíti meg, hanem rengeteg minden mást ezért is fontos h kezeld amennyire csak lehet!


Csaja meg minden sutyeráknak van, szóval érettségi nélkül is lesz csajod. Nem akkora feladat becsajozni mint gondolod...

2020. okt. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!