Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy probléma...

Miért olyan nagy probléma maszkot viselni?

Figyelt kérdés
Miért kell ebből rendwzeresen problémát csinálni? Miért olyan nehéz felvenni?

2020. okt. 19. 15:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

A maszkviseléssel semmi gond. A mögöttes szándékok lehetnek rosszak, hiszen ha ezt megteszed szó nélkül, akkor utána még többet meg fogsz, mindig csak egy kicsivel többet, míg rád nem húznak mindent. Most csak a maszk, aztán csak még a kesztyű, aztán csak egy kis kijárási tilalom, és így tovább. Aztán majd csak azon veszed észre magad pár év múlva, hogy a sárga csillagot is fel kell venni, meg akkor éljenek egy tömbben az egyformák, aztán meg indul a vonat. Meg ha le mered írni a véleményed, jönnek a kékek, rabosítás, eszközök lefoglalása, eljárás.


Az ok amúgy nagyon egyszerű: senki nem szereti, ha megmondják mit csináljon, aztán feltételhez is kötik a napi életvitelt.

2020. okt. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem nem is a maszk a baja egyes embereknek. Ők alapból olyanok hogy "nekem ne mondja meg senki hogy mit csináljak" , vagy akinek világvége hangulata lesz már attól is hogy mindenki maszkban van egy áruházban

boltban. Számomomra ez csak egy szövetdarab az arcomon, már nem igazán érdekel hogy rajtam van. Felbosszantani magam nem fogom, nagyobb problémák is vannak az életben.

1. Magyarországon nem volt kijárási tilalom. Kijárási korlátozás volt. Nagyon nagy a különbség. Amúgy ezek nagyon nehéz döntések, kíváncsi lennék hogy ha te lennél a döntéshozók helyében milyen intézkedéseket hoznál. A kórházak ha tele lesznek koronás betegekkel ki fogja ellátni a nem vírusos betegeket? Nincs annyi nővér és orvos aki mindet el tudná látni. Vagy van jobb ötleted? Ezek nehéz dolgok, nehéz döntések. A maszk a legenyhébb intézkedés.

2020. okt. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1.

Szóval szerinted ez a vírusosdi olyan lesz mint a nácik vagy eugenetisták meg hasonlók?

2020. okt. 19. 17:45
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Elég nekem a melóhelyen hordani.



Napi 10 órán keresztül ugyanazt az egy maszkot, befülled, szöszöl, irritál, rendesen rosszul vagyok tőle.


Ezért inkább szabadtéri csavargást választok (illetve buszon, vonaton azt a 20-30 percet kibírom maszkban is)


Néha engem már annyira irritál, hogy a munkában is akadályoz, lemaradok (gyárban szalag mellett), hibát csinálok, ami még ingerültté is tesz, ami nem előny a gyártás során.



Amúgy meg ku...ra egészséges lehet, ha beletüsszentek, vagy köhögök egyet majd a műszak hátralévő részében azt a "levegőt" lélegzem, ami a turhámon keresztül jön...



Egyszer vonaton jártam úgy, hogy beketaknyoltam a maszkba. Azt kidobtam, majd elő a tartalékot, ami 3 perc után elszakadt. Több nem volt nálam....



Gondolkodom ezeken a textil maszkokon, de van ahol már nem fogadják el őket.

2020. okt. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Utolsó


Hol nem fogadták el?

2020. okt. 20. 22:59
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

A maszk pont, hogy fertőző forrás. Míg a zsebkendővel letörlöd az orrod, addig a maszk ott pállik (gombásodik, befertőződik) az ember arcán. 1-2 órát véd utána pont az ellenkezője, mindenkire káros főleg aki hordja.

A valódi cél a maszkokkal, hogy megbetegítsék az embereket. És elhitessék mennyire terjed a koronavírus. Ha megbetegszel a maszk miatt, rád tudják fogni, hogy koronavírus fertőzött vagy.

2020. okt. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Amugy vágjátok, hogy a gyorsteszt sem a koronát mutatja ki, hanem hogy van benned "ellenanyag" amit a szervezet (immunrendszer) termel?


Ez már egy szimpla megfázás után két héttel is pozitív eredményt mutat (mert az anyag még benned van, de már makk egészséges vagy)

2020. okt. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapok benne normálisan levegőt, és folyton tüsszögnöm kell tőle.
2020. okt. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Március: Nem kell maszk


Április: Csak a betegek hordjanak.


Május: Mindenki hordjon


Június: Mindenkinek kötelező


Július: Aki nem hordja azt megkövezik

.

.

.


Amúgy egyáltalán nem bizonyított, hogy a maszk védi a viselőjét, azt meg még csak nem is vizsgálták, hogy másokat véd-e..


Jó üzlet ez bizonyos rétegeknek

2020. okt. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
9. Március, Április: még az egészségügyben dolgozóknak sem jutott elég ezt mondták is.
2020. okt. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!