Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerelem vagy karrier?

Szerelem vagy karrier?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Májusban fogok érettségizni, és több tantárgyból is emeltezni fogok. Szívem szerint utána kimennék Amerikába dolgozni 1 évig (au pair). Közben pedig jelentkeznék ott ösztöndíjas egyetemekre (ezáltal lenne zöld kártyám, majd tudnék állampolgárságot igényelni). De persze nyáron (vagy kicsivel utána) tennék egy TOEFL vagy ehhez hasonló nyelvvizsgát, mely elengedhetetlen ahhoz, hogy az egyetemek számára bizonyítsam az angol tudásomat.


Viszont...Életem első komoly párkapcsolatában vagyok benne, soha nem éreztem így a 18 évem alatt senki iránt...Itt jön a baj: nagyon képlékeny az, hogy ő bármikor is kijöjjön velem Amerikába vagy max évek múltán, ha meg tudná oldani (jó esetben 3-4).


Ezért én gondolkodtam azon, hogy elkezdek itt egy egyetemet, majd cserediákként kimegyek 1 évre (amúgy ha ő nem lenne is tervbe volna ez, csak átkérném magam az utolsó évemre, az 1 év ottlét után...).

Addig távkapcsolat, majd visszajövök itt befejezni az iskolát, és ha minden jól megy, együtt kiköltözünk.


Viszont ez nem így működik...Én teljes szívemből ott szeretnék élni, ezért kezdeném el már most úgy alakítani az életemet, hogy idővel folyamatosan növeljem az esélyeimet erre.

Pláne, hogy ő rendőrnek tanul, és Amerikában csak állampolgársággal dolgozhat valaki abban a szakmában.

Az is baj, hogy mi még csak 6 hónapja vagyunk együtt. No de nyáron ez már több, mint 1 év lesz, ami igazából nem sok, DE rendkívül komoly.

Viszont ha szeptemberben kimennék Amerikába dolgozni, fixen szakítanánk.

Ámbár akkor lehet, hogy most megtenném, hogy akkor (már) ne fájjon annyira + több időm legyen tanulni, hogy sikeresen le tudjak emeltezni mindenből, amiből szeretnék (4-esre és/vagy 5-ösre).


Ti mit tennétek a helyemben?

Melyiket “válasszam”?

Mély, őszinte szerelem, de igencsak képlékeny Amerika, vagy több esély a külföldi karrierre, viszont életem legfájdalmasabb szakítása?


Normális, kedves, segítőkész válaszolóknak előre is köszönöm!

18/l



2020. nov. 12. 21:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2020. nov. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Tudod...lehet nem lesz kedves a válaszom de nekem is ez volt az álmom. Maradtam itthon miatta...Aztán már sosem úgy alakult valamiért. Megbántam. És vele már régóta nem vagyunk együtt. Azóta családot alapítottam és már nem célom kimenni,inkább csak álom marad. Mérlegelj! Fiatal vagy.
2020. nov. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Èn azt mondom ne bíz senkiben, lehet hogy 1-2 èvig mèg együtt lesztek de azután.. Lehet valami megváltozik vagy õ vagy te. Ne dob el a lehetõsèget! Egyszer èlsz valósitsd meg az álmodat. Van mikor fel kell áldoznunk valamit a nagyobb cèl èrdekèben. De ha nem tudsz mèg most sem választani.. Akkor felelj erre a válaszomra.

Hunyd le a szemed. Mikor a jövõdre gondolsz mondjuk 10 èv múlva, hol vagy? Kivel?

Ès amire gondolsz az lesz a válasz a kèrdèsedre. Ha te külföldön kêpzeled el magad, lèpj bátran lehet fájni fog maximum 1 èvig de túlèled. Ha a mostani párod mellet kèlzelted el magad akkor maradj, rajtad múlik vègülis meddig maradsz boldog, de sok múlik azon is hogy a partnered milyen. Ha vele maradsz egèsz èletedben azt fogod mondani ès mi lett volna HA annak idejèn elmegyek.

Fiatal vagy!!!! Elötted az èlet! Tedd azt amit szeretnèl ès ne hagyd hogy mások meggátoljanak abban amit csinálni szeretnèl.

2020. nov. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki volt 18 éves és nagyon szerelmes. Viszont túlnyomórészt ezek a kapcsolatok nem tartanak örökké. Én inkább a tanulást és a karriert választanám, főleg ha ilyen ingatag a másik fél.

Leszel te még nagyon szerelmes, de ha most elengeded ezeket az álmaidat, akkor később lehet már nem is lesz rá lehetőséged.

2020. nov. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
karrier > párkapcsolat. Ennyi az egész. Amíg nincs gyerek addig a saját érdeked minden esetben fontosabb mint az aktuális párodé. Mi garantálja, hogy 3-4-5 év után is együtt maradtok? Semmi. Aztán ha most itthon maradsz és 1 év után szétmentek akkor mit csinálsz?
2020. nov. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Szerintem mindenképp karrier! Én ezt választanám a helyedben. Kapcsolatok jönnek-mennek, de nem minden jó lehetőség jön vissza ha elszalasztod.
2020. nov. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

Szerelem: rövid táv, elmúlik, lesz másik.

Karrier: Az egész életedet meghatározza, viszont CSAK MOST VAN LEHETŐSÉGED MEGALAPOZNI.


Te döntésed.

2020. nov. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

3 evvel ezelott nagyon szerettem volna kulfoldon tanulni, de nem volt ra a csaladnak penze.

Nagyon jol beszelek nemetul, ki akartam menni Tirolba recepciosnak, hogy osszeszedjek egy kis penzt es utana mehessek egyetemre kint. Akkor mar 3(!!!) eve eltem parkapcsolatban, es bar mindig is az volt a vagyam, hogy kulfoldon eljek, tudtam, hogy o soha nem jonne velem, es hogy ez kozenk fog egyszer allni. Vegul nem miatta, hanem egy jo gyakornoki allas miatt maradtam Bpn, igy egyutt maradtunk. Elkezdtem itt egy egyetemet, ra 4 honapra vege is lett a kapcsolatomnak. Ha miatta maradtam volna itt nagyon sokaig nem tudtam volna magamnak megbocsatani.

Meg itt vagyok, nemsokara vegzek az egyetemen, es megyek ki Nemetorszagba. Azota uj parom van, o mar kint el, en meg eldontottem hogy nyaron tenyleg ki fogok koltozni akarmi is lesz koztunk.


Kerdezo, Amerikat valaszd, kiveve akkor ha tenyleg nagyon de nagyon biztos vagy abban hogy ti egyszer hazasok lesztek es orokre boldog csaladotok lesz. Parkapcsolatod lehet meg, es ha annyira szeret teged talan meg is gondolhatja magat es o megy oda utanad.


De siman elkepzelheto, hogy te miatta maradsz es egy evre ra meg lecserel teged valakire.


Ha veletlenul maradnal Magyarorszagon, az ne miatta legyen.

2020. nov. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, így most már több szemszögből át tudom látni!:)


Csak nehéz, ha most szakítunk, az is érthető, de ha inkább még kihasználnánk az időt nyár végéig, az is. Itt nincs helyes döntés...mindenhogyan nyerek is, de veszítek is egyúttal.

2020. nov. 16. 10:42
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Jól látod: nyersz is meg veszítesz is mindkét változatnál.

Én is Amerikát javaslom. Távkapcsolat aligha megoldható ennyi évre és lehet, hogy mindketten találnátok magatoknak párt. Viszont, ismerek egy jegyespárt, mind a ketten egyetemistaként voltak fél-fél évre külföldön, de nem egyszerre és nem ugyanabban az országban. Tehát egy évig voltak távol egymástól, már az egyetem előtt is ismerték egymást, készítik elő az esküvőjüket. Szóval - ilyen is van, de náluk csaak 1 év volt külön.

2020. nov. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!