Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Epoxy/Resin/Műgyanta..Mivel...

Majomka69 kérdése:

Epoxy/Resin/Műgyanta..Mivel oldható?

Figyelt kérdés

Elrontottam a keverési arányt, és full ragacsos nyúlós masszát kaptam. A Szilikonformából nem tudom rendesen kiszedni. Az aceton nem segít!

Mivel lehet oldani? Takarítani a formát?



#hobbi #oldás #epoxy #műgyantya
2020. nov. 15. 08:26
 1/3 anonim válasza:
Nem lehet hogy nem vártál eleget?
2020. nov. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg semmivel. Próbálkozhatsz nitrohigítóval, benzinnel, meg egyéb oldószerekkel, de valószínűleg egyik sem lesz jó. Csak a mechanikus eltávolítás segíthet. Az sem mindegy, miből van a forma, mert ha műanyag, azt is oldhatja az oldószer amivel próbálkozol.
2020. nov. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Megoldás:

Kuka és máskor precízebb, odafigylőbb leszel.

Ha kidobod mindenképpen csomagold be és tűntesd fel rajta, hogy veszélyes anyag!


Érdemes külön leadni a veszélyeseket.

Simán szemétbe nem javasolt.

Lehet, hogy a szeméttelepen szalagon kiválogatják,de ki tudja nem-e sérül a csomagolás és okoz kárt pl kukázó állatban, emberben.

Pl fulladástól a komolyabb rosszúl létig.


A gyanta eltávolítása számos sérülést eredményez a negatívon.

Szilikonokból is sok féle van, épp úgy, mint a gyantákból. Más-más összetétel, reakció stb.


Rengeteg ilyen hibát csinálnak a pontatlan emberek.

Miért nem szeretem?

- anyagpazarlóak

- nem precízek

- nem felkészültek (a jól informált, felkészült embernek elsőre megy a gyantázás)

- környezetvédelem elleni plusz (méregetés, öntés - 0 felesleges csepp, a legnagyobb vétkem:keverő eszközökön hagyom kötni a minimálisanyagot, majd kötést követően ki-/lemorzsolom és megy a lecsiszolt gyantaporokhoz.)

2022. máj. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!