Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Haszonélvezeti jogot hogy...

Haszonélvezeti jogot hogy tudok a házra rakatni?

Figyelt kérdés

Gyermekeim résztulajdonosok az ingatlanban, és én is. Még kiskorúak, egyedül nevelem őket. Az apjuk a saját tulajdon részéről lemondott a gyerekekre iratva a ház rá eső részét. Szeretnék haszonélvezeti jogot a gyerekek része felett (hogy úgymond bebiztosítsam magam a jövőre nezve)

Ennek mi a pontos menete?


ápr. 30. 19:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Kedves...
ápr. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Ha van benne tulajdonreszed akkor mi a fenének akarod még magad biztosítani? A gyerekeket úgy kell nevelni, hogy ne akarjanak kirakni később se.
ápr. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Azért hogy nehogy tudjanak bármit is kezdeni a gyerekek a tulajdonrészükkel.
ápr. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem kaphatod meg as jogot a haszonélvezetre, nem igénylésre megy.

2. Haszonélvezettel is el lehet adni..

ápr. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%
El. De egy ingatlan ami csak részben a gyerekeké és még ráadásul haszonélvezeti joggal is terhelt. Hát nem a legkapósabb termék...
ápr. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%

Nem anyagilag kellene bebiztosítanod ezt... Hanem emberként és anyaként/szülőként a gyermekeid lelkébe és akkor nem kell tartanod attól, hogy kiraknak, hátrahagynak stb.


Undorodom az ilyen emberektől, mint te.


Azt hiszitek az anyagi mindent megold, azt hiszitek, hogy egy pl ház feletti haszonélvezeti jog megvéd az öregség magányától.


Dehogy...


Tudod, ha valaki irritáló, visszataszító, s több sebet ejtett a gyerekén, azt a gyereke ugyanúgy hátra fogja hagyni és inkább lemond milliókról is.


Ápold és fejleszd a kapcsolatotok minőségét, mintsem anyagi és jogi úton bebiztosítani magad, ugyanis ez azt jelenti van mitől félned.


Avagy a gyerekekkel nem a legjobb a kapcsolatod.


Hidd el, a lelki dolgok fontosabbak és mélyebbek.


Apám ágán mindenről lemondtam csakhogy megszabaduljak toxikus személyiségétől.

Nincs az a pénz, jog, hogy kiszolgáljam öreg korában.


Anyámért viszont az életemet adnám.


Gondold át az emberi kapcsolataidat a "bebiztosítgatások" helyett.

ápr. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

HA tulajdonjogod van, akkor nem lehet haszonélvezeti jogod is.

Haszonélvezeti jogot csak a tulajdonos vagy tulajdonosok adhatnak, több tulajdonos esetében mindegyiknek bele kell egyeznie.

A (kiskorú) gyerekek tulajdonára nem engedélyeznek haszonélvezeti jogot, mert ezzel a gyerekektöl elvennéd a ház használati jogát addig, amíg élsz és ez ellentétes a gyerekek érdekeivel.

ápr. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
# 5 Igen, igaz, de azért voltak esetek, amikor a vevők "rábeszélték" hogy mondjon le a haszonélvezetről.
ápr. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Elnézést kérek 7-es válasz írója (19:53), igaz más eset alapján, de nekem tulajdonjogom és haszonélvezeti jogom is van ugyanarra az ingatlanra, és a haszonélvezeti jogot nem tulajdonostól, annak beleegyezésével kaptam.

A feleségemmel 1/2:1/2 arányban voltunk az általunk megvásárolt családi ház és telek tulajdonosai. A feleségem halálával az egyetlen – egyéként nagykorú – fiam örökölte a feleségem részét, én pedig haszonélvezeti jogot kaptam arra a fél részre.

Mindezeket a hagyatéki végzésben állapították meg; bevallom, addig azt sem tudtam mi az a haszonélvezet. Nem avatkoztunk semmibe, nem lett megkérdezve, hogy kérem-e, a fiam sem lett kérdezve, hogy beleegyezik-e, így lett.

Egyáltalán nem foglalkoztunk vele, csak mikor a járványhelyzet idején átmenetileg vállalkozó lett, és ezt az ingatlant adta meg székhelyeként, a bejegyeztetéskor a nyilvántartás alapján látták a haszonélvezeti jogom, és hiába tulajdonos, kérték az írásos hozzájárulásom ahhoz, hogy vállalkozási székhelyként adhassa meg. Akkor kezdtem utánanézni, hogy mi is ez.

Ismét elnézést kérek, ha ez nem mond ellent az első két, sarkos kijelentésednek, és csak én gondolom, hogy igen.

máj. 1. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nem a saját gyerekeim miatt aggódom, hanem a későbbiekben pl a párjuk miatt. Sosem tudni mit hoz a jovo. Ha rosszat fog ki, rossz hatással lehet rá. Konkrét példa. A nagynéném egyedül nevelte a Fiát nagy szeretetben. A fiú nevén van a ház amiben laktak. Felnőtt, elköltözött. 30 éves kora körül megismerkedett egy csajjal, rózsaszín köd stb. A csaj néhány hónap alatt rábeszélte hogy adja el a házat gyakorlatilag az anyja feje fölül mert milyen jól jönne nekik az a pénz hogy vegyenek új autót stb. És az anyja nem tud mit csinálni, nincs haszonélvezeti joga ha eladják a házat mehet az utcára :( hiába kérte a menyét hogy ne legyen vele ilyen aljas, hiszen sosem volt rossz a viszonyuk korábban. Álmában nem gondolta volna hogy ezt megéri ezért kezdtem el én is gondolkodni a jövőn.


Aki normálisan válaszolt annak köszönöm, a többi nem érdekel

máj. 1. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!