Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Meghalt a nagypapám, és anyai...

Meghalt a nagypapám, és anyai ágon a dédin haldoklik. Normális amit érzek?

Figyelt kérdés
Szóval a nagypapámhoz sosem kötődtem annyira, de megviselt a halála, mert mégiscsak szerettem attól, hogy olyan szoros kapcsolat nem volt köztünk. A nagymamámat mindig többet láttam, vele sokkal szorosabb kapcsolatot ápoltam és úgy érzem az ő halála,ha bekövetkezik jobban megviselne Bűntudatom van ez miatt nagyon, normális hogy az egyikük halálán könnyebben túl tudok lenni, mint a masikén? Felhőtlenül nem érzem magam, de úgy érzem hogy a nyomasztó érzés mellett, ami a gyásszal jár, könnyebben tudok haladni az élettel, mint a másik ember halálakor. Nagypapám kb négy napja távozott az élők sorából, a dédi mamám jelenleg haldoklik.

2020. nov. 15. 18:24
 1/2 A kérdező kommentje:
Elnézést az elírásal kapcsolatban, sokan ismerik a történetem és így akartam a dédimet nagymamára átírni hogy ne ismerjenek fel, de úgy vagyok vele, hogy csak nyugodtan..
2020. nov. 15. 18:26
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, amit érzel. Akik közelebb állnak hozzánk, azok halálát nehezebben viseljük. A gyász egy bonyolult dolog, nincs okod a bűntudatra, azért mert így vagy úgy éled meg.
2020. nov. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!