Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha könyvet írok egy valós...

Ha könyvet írok egy valós tragédiáról, de szerintem nem úgy történtek az események, ahogy ma legtöbben állítják, az vonhat maga után jogi következményeket?

Figyelt kérdés
Pl. ha szerintem másként történt a csernobili eset, vagy azt gondolom, hogy nem járt ember a Holdon, vagy azt, hogy a pearl-harbori támadásban a hajók többségét belülről robbantották fel, és nem a japánok végeztek velük stb, akkor ha ez megjelenik magyarul, számítanom kell túlélők, családtagok, műemléki társaságok vagy szervezetek peres fenyegetéseire? Vagy mindenki azt ír le, amit akar?

2020. nov. 16. 01:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ebben a könyvben a szerző leírja, hogy szerinte ki volt a gyilkos.

Az illető beperelte és megnyerte.

2020. nov. 16. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha történelmi tényeket akarsz megváltoztatni, akkor a műfajt meg kell határoznod: történelmi fikció.

Amúgy nincs értelme, mert a tények makacs dolgok az összes felsorolt eseménnyel kapcsolatban.

2020. nov. 16. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok jogász, de szerintem kb bármit le lehet írni. Ha nem az aktuálisan elfogadott tényeket írod le, akkor az fikciónak, sci-finek, fantasy- nak, konteonak fog számítani. A " nem járunk a Holdon, de a Marson bázisok vannak, gyíkemberek irányítják a politikusokat" típusú írásokkal tele van a net. Nem hiszem, hogy bárkit zavar, ha te is írsz pár ilyet.
2020. nov. 16. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Viszont azért ne nagyon csinálj ilyet, mert kb akármelyiket is írod le megköveznek.
2020. nov. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szóval ha en mondjuk leirom azt, hogy nem azert robbant fel a Challenger űrrepülő, ami a hivatalos verzió, be fog perelni a NASA? Vagy a kiadót is?

Vagy mittomén, mondjuk azt irom le, hogy a Kurszk atomtengeralattjaro mas ok miatt süllyedt el, es ezt megprobalom összefuggesekkel bizonyitani, akkor a tengereszek rokonai vagy az orosz allam engem fog beperelni? Vagy a kiadot is, aki mefjelentet?

2020. nov. 20. 22:13
 6/6 A kérdező kommentje:
Es nem regenyre gindolok, amire ra lehet irni hogy fikcio, hanem dokumentumkonyvre.
2020. nov. 20. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!