Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 16 éves kortól egy fiú mennyit...

16 éves kortól egy fiú mennyit szokott nőlni? Vagy tapasztalatok mikor van intenziv növekedés?

Figyelt kérdés

2020. nov. 25. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon nehez meghatarozni .. ez sokmindnetol fugg
2020. nov. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Általában semennyit.
2020. nov. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pont 16 eves koromban kezdtek el velem genyazni, hogy milyen csoffadt vagyok ... megharagudtam ... elmentem edzeni, zabaltam a proteint es egy ev mulva mar en voltam godzilla. :)))
2020. nov. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akar 20-21 eves korodig is fejlodhetsz meg. Persze azert mar ne szamits egetvero valtozasra.
2020. nov. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
16 eves kortol mar inkabb nőzni szoktak :D
2020. nov. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
sose leszel 175-180 nyugodj bele
2020. nov. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően egy hormonális vezérlésű folyamatról van szó, így a megfelelő hormonszint is elengedhetetlen az optimális növekedéshez. A pajzsmirigyhormon hiánya, illetve az agyalapi mirigyben termelődő növekedési hormon nem megfelelő mértékű jelenléte hátráltatja a növekedést. E két hormon optimális szintje elengedhetetlen a folyamatban. 1-3 cm-tert nőll évente az ember 18 éves koráig.

Van valami, amit tehetek, hogy magasabb legyek? Például a helyes testtartást elősegítő gyakorlatok vagy étrendkiegészítők


A legjobb módja annak, hogy olyan magasra nőj, az az, hogy vigyázol az egészségedre: egészségesen táplálkozol, rendszeresen mozogsz és sokat alszol.


A növekedéshez elengedhetetlen a megfelelő tápanyag-bevitel, ennek ellenére sok gyerek és tinédzser esetén bebizonyosodik, hogy nem vesz magához megfelelő mennyiségű ásványi anyagokat. A helyes testtartás is nagyon fontos, hogy magasabb legyél.


Legyél óvatos minden olyan termékkel, amely azt állítja, hogy fogyasztásával magasabb lehetsz! Sok olyan tabletta található a gyógynövényboltokban vagy az interneten, amely a leírása szerint növekedési hormont tartalmaz, gyakran stimulátorokkal együtt. Ez azonban veszélyes lehet számodra, ráadásul nem várhatsz tőle változást a növekedési ritmusodban sem!


Ha valaki nem úgy nő, ahogy kellene, akkor az illetőnek az orvos írhat fel növekedési hormont. De csak orvosi utasításra szedhető és csak addig, amíg az orvos előírja. A növekedési hormont nem szabad úgy szedni, mint a C-vitamint. Ha növekedési hormont szedsz, akkor számolnod kell a lehetséges mellékhatásokkal, úgy mint a cukorbetegség kialakulásával vagy az agyban található folyadék mennyiségének növekedésével.

2020. nov. 27. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!