Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi lehet az oka hirtelen...

Mi lehet az oka hirtelen nagymértékű étvágy növekedésnek kamasz fiúnál? Mit lehet tenni? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Na már most tisztában vagyok vele, hogy a kamasz fiúk amúgy is többet esznek növekedés miatt. Igazából ennek is tudtam be az elején a dolgokat, de legalább kétszer annyit eszik mint korábban vagy akár háromszor is. Ezzel önmagában nem lenne baj, de sokszor azt látom hogy még akkor is szed magának még egy tányérral amikor már jól lakott. Emiatt kezd pocakosodni és a sport sem megy neki úgy mint azelőtt.

2019. dec. 4. 21:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Mit jelent az hogy kezd pocakosodni? Mennyit hízott? Hány kiló, hány éves és milyen magas?
2019. dec. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen fontos lenne tudni hány éves, hány kiló és milyen magas jelenleg. A gyerekek egy ideig telés-nyúlási szakaszokon mennek keresztül, tehát felszednek egy keveset, majd hirtelen nőnek. Ez nem túl jó az ízületeknek, de normális.

Szóval ha nem túl magas a fiad és még nincs 18 akkor lehet ezért éhesebb most. Te mint szülő odafigyelhetsz az étel megfelelő minőségére (kevesebb zsír és cukor, több fehérje és rost, vitamin) és az egyenletes napi elosztásra. Esetleg a harmadik adag megevése előtt kérhetnéd hogy várjon egy 30-40 percet és ha akkor is éhes még, szedjen egy adagot.

2019. dec. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mert a szervezetének egyre több energiára van szűksége .
2019. dec. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
16 éves, 173 cm és most 82 kiló. Tavasszal még csak 68 kiló volt. Én próbálnám szabályozni az étel mennyiségét és minőségét. De párom mindig lerendezi annyival, hogy had egyen a gyerek. Meg arra pl arra nincs rálátásom, hogy milyen nasit vesz abból a zsebpénzből amit párom szokott adni neki. De biztos vagyok benne hogy nasira költi.
2019. dec. 5. 20:38
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Enyhén túlsúlyos. Szerintem aggodalomra még nincs ok, de kell figyelni hogyan változik a súlya. Beszélni kéne vele, hogy mit gondol arról ami történik vele, zavarja-e. Ha igen, motiválni kell arra hogy változtasson, ha nem akkor hagyni kell. Nincsen semmi baj ezzel a súllyal.
2019. dec. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kell túllihegni a dolgot. A súly maga egyáltalán nem vészes, normál esetben azt mondanám nem is kell foglalkozni vele. Viszont elég gyorsan szedte fel azt a 14 kilót. Szóval biztos, hogy túl sokat eszik. Bár azt nem tudom hogy nőtt-e ez idő alatt, de kétlem, hogy olyan sokat nőtt volna mert akkor szerintem te sem kérdeztél volna itt.

Mennyit eszik nagyjából egy átlagos napon?

Illetve említetted a sportot. Sportol valamit külön amivel lehetne motiválni? Vagy csak tesi óra?

2019. dec. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez velem is pont így van. Egy éve még csak 73 kiló voltam, aztán elkezdtem hízni. Mióta a pocakom eléggé megnőtt, sokkal éhesebb vagyok, rengeteget eszek, tényleg 2-szer annyit. És valóban a nasira is rászoktam, de csak mikor nem látják. Veszek magamnak külön is dolgokat, ha egyedül vagyok estig: pizzát, péksüteményt, de minimum csokit, csokis kekszet, amit bent elrakok a szobámban, mert ciki már, hogy mennyire kieszem a hűtöt, és még mindig éhes vagyok. Anyám csak az ilyen főttételeket csinálja, én meg egész nap nassolnék. Nyár elejére 81 kiló lettem, de nem törődtem vele, elengedem magam, mert nem kell tesi öltözőbe se öltözni, és bizony még gyorsabban elkezdtem hízni, 88 kilóra nyár végére, és az már ciki volt. Azóta némi ingással, pár kiló vissza, ezt tartom. De én már magasabb vagyok, 180 körül, szóval lehet, rajtam jobban elfogadható ez a súly, mint rajta, nem is tudom. Nekem a hasam és a combom elég aránytalanul megnőtt. Főleg a hasam, az elég durva. Neki is? De szerencsére tokám meg hörcsögképem nincs, így igazából engem nem zavar, annyira nem vészes, az se lenne jobb, ha ilyen kis 60 kilós cérna lennék. 17/F
2019. dec. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kimondani is rossz, hogy "enyhén túlsúlyos"

Úszásra jár egyébként, de volt már hogy ellógta és utólag derült ki. Gondolom ilyenkor a haverjaival lóg. Nem tudom, hogy mennyire lehetne vele motiválni, mert nem úgy tűnik mostanában hogy annyira érdekelné.


Utolsó, igen pocakján és mellkasán kifejezetten látszik hogy hízott és nem mozog annyit. De egy kis úszógumija is nőtt. Mindene kicsit teltebb és remegősebb.

Valóban nem lenne jó egyébként ha alultáplált lenne, de nem akarom hogy átessen a ló túloldalára.

2019. dec. 8. 18:07
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha nagyon ellustult akkor azzal is érdemes számolni, hogy ha valaki abbahagyja a testedzést akkor az izmai nem maradnak akkorák mint rendszeres edzéssel, hanem összemennek. Ha közben még hízik is akkor nem csak annyi rajta az új zsír amennyivel több a mérleg, hanem még az is hozzáadódik amennyi izomtömeget elvesztett.
2019. dec. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Kimondani is rossz, hogy enyhén túlsúlyos."


Ne legyél helikopterszülő. Magadnak is ártasz, a gyerekednek meg végképp. Engedd hogy változzon, ne avatkozz be egyoldalúan, inkább kommunikálj vele. Hogy érzi magát így? Az legyen az elsődleges, amit ő akar, nem az amit te, mert ez az ő élete. Ha fogyni szeretne, támogasd. A lényeg: ne itt kérdezősködj, hanem beszélgess vele szemtől szemben.

2019. dec. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!