Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez átverés, szélhámosság,...

Ez átverés, szélhámosság, csalás? Láttatok már ilyet? Ezt kaptan E-Mail ben.

Figyelt kérdés

Arra a levélre utalok, amelyet otthoni címére küldtem Önnek; de nem hallottam rólad, és úgy döntöttem, hogy még egyszer e-mailt küldök neked. Örömmel jelentjük be Önnek, hogy megnyerte az Arcus alapítvány jóléti támogatási programját. Ez egy online nyereményjáték nemzetközi program, amelyet 2020 augusztusában rendeztek meg, amelyet az ENSZ Gazdasági és Szociális Tanácsa hagyott jóvá az Európai Unió közszolgáltatási szövetségével együttműködve.



Az Arcus alapítvány jóléti támogatási rendszere online e-mail fiókját választotta $ 850,000.00 dolláros szerencsés nyertesnek. Pénzét betöltötték egy vízum betéti kártyára, amellyel minden nehézség nélkül felveheti pénzét bármely ország bankjából.



További információ / pontosítás és vízumbetéti kártya átadása Önnek regisztrált expressz futárszolgálaton keresztül; kérjük, vegye fel a kapcsolatot a fizetési övezeti koordinátorunkkal a következő e-mail címen. E-mail kapcsolat: ( peter.udoma012@gmail.com ) Kapcsolattartó: Úr. Peter Domasky.



Üdvözlettel,

Dr. Monika Norbert (Kifizetési Bizottság | Európai Bizottság)Untitled form


FILL OUT FORM


Create your own Google Form



#Szélhámos, csalás
2020. dec. 2. 08:35
 1/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Ilyen levelet mindenki kap kb az 5. interneten töltött perce után, és szerintem nagyon kevés ész kell hozzá, hogy meg se forduljon az ember fejében, hogy egy ilyen levelet valósnak véljen.
2020. dec. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi Bencus.
2020. dec. 2. 08:49
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kifizetési bizottság. Hát beszarok.

:D :D :D

2020. dec. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kéretlen levelet meg sem szabadna nyitni, ha a feladó ismeretlen és a tárgya átverésre utal. Ha egy pillanatig is felmerült benned, hogy ebből bármelyik állítás is akár igaz lehet (valószínűleg igen, hiszen feltetted itt a kérdést mert nem volt egyértelmű hogy hamis-e), akkor érdemes utánajárnod az internet veszélyeinek és a védekezésnek ellenük, mert potenciálisan más kártevőt, zsarolóvírust, kriptobányászt meg bármilyen hülyeséget behúzhatsz így, hiszen csak egy linkre kell kattintani, vagy egy mellékletet letölteni, vagy csak ingyen regisztrálni valahová.


Jól tetted hogy kétséget keltett a tartalma és megerősítésként feltetted a kérdést, de az ilyen leveleket tartalma sosem lesz igaz, nincs mit mérlegelni. Rossz gépi fordítás, életszerűtlen a tartalom, adathalászatra megy ki a motivációja, egyértelműen hamis. Már a megnyitásával kockáztattad azt, hogy ha van benne egy láthatatlan nyomkövető pixel például, amivel látják hogy megnyitottad az üzenetet, él és aktív a címed, és még több ilyen levelet küldhetnek neked.

2020. dec. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az összes ilyen KAMU!



Kicsit kritikusabb szemmel olvasod, pontosan látszik, hogy google fordítóval készített szöveg - nyilván világszerte nyomatják hasonló botladozós fordítással.

2020. dec. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem és köszi nektek.
2020. dec. 2. 09:48
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Figyu. Ha nem jelentkeztél egy nyereményjátékra, akkor nem is nyerheszt benne...


Úgy értem, hogy Facebook-on pl szoktak lenni sorsolások (könyv, pulcsi, stb), de hogy nyerj először kell tudj róla, majd részt is kell vegyél benne (like, megosztás, komment, stb).

De a semmiből nem fog hullni az öledbe egy rendes nyeremény se. Pláne nem ekkora összegű.

2020. dec. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi volt az email cím, amiről kaptad?
2020. dec. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha megnyitod az ilyen kéretlen leveleket, biztos lehetsz abban, hogy előbb-utóbb kapsz is valamit.

Ha te nem is leszel covidos, a géped virusos lesz!

2020. dec. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!