Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet egy testvérpárnak...

Lehet egy testvérpárnak ugyanazt a keresztnevet adni?

Figyelt kérdés

Ez csak úgy eszembe jutott.

Ha pl születik két lányom (akár ikrek, akár nem) és én mindkettőt Krisztinának akarom elnevezni, megtehetem?:D Van erre valami jogszabály?



2020. dec. 27. 04:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
38%

Törvényesen nem.

Viszont volt egy ismerősöm. Az első házasságából származó fiát is Sándornak

nevezte el, elvált és a második házasságából származó fia is Sándor.

Én idiótának tartom, mert a gyerekeknek árt ezzel.

2020. dec. 27. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
15%

A név társadalmi funkciója, hogy megkülönböztessen.

Családon belül lehet ugyanaz a neve több korosztálynak: nagymama, anya és lánya; unokatestvéreknek, nagynéninek unokahúgnak.

De egy családon belül két lánynak nem lehet azonos neve, csak akkor, ha van másik neve is.

Az unokahúgom Krisztina a keresztségben Katalin, a húga Erzsébet a keresztségben Krisztina.

De a Krisztinát csak a nagyobbik használja.

2020. dec. 27. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
17%
A Mónika showban volt ilyen.
2020. dec. 27. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%

Lehet, ha nem ugyanaz az anyjuk neve vagy nem egy napon születtek, tehát ikrek esetében csak akkor ha egyik 23.58-kor, a másik meg 00.01-kor pl. Egyeszerű testvéreknél is lehet, hisz nem egy napon születnek.

Ezt megengedik a jogszabályok, más kérdés, hogy iszonyat baromság..

2020. dec. 27. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
24%
Lehet is meg nem is. Nem lehet mindkettő Szabó Krisztina. De lehet az egyik Szabó Krisztina Éva, a másik meg Szabó Éva Krisztina
2020. dec. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
27%

Ugyanannak a szülöpárnak nem lehet két azonos nevü gyereke, mindekét szülönek más-más partnerrel már igen.

Ami még lehetséges, hogy két keresztnevet adnak a gyereknek, az elsö lehet akár ugyanaz is, de a másodiknak eltérönek kell lennie.


De ettöl függetlenül is igen idióta ötletnek tartom! Remélhetöleg még gyerek vagy,igy van esély arra, hogy idövel kinövöd.

2020. dec. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%
Amit a 4-es ír az az igazság. Anyakönyvvezető vagyok. :)
2020. dec. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
9%
Gyanús nekem az anyakönyvvezető (#7) válasza, hacsak nem változtak azóta az előírások, de én úgy tudom, hogy egy szülőpárnak két azonos nevű gyerekét nem anyakönyvezhetik, mert az tilos.
2020. dec. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%

[link]

44-es szakasz 5. Bekezdés... :)

2020. dec. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Kinyitottam a linket, amit a #9-es ajánl.

Nem okoskodni akarod, csak megjegyzem: az általa 44-es szakasz, az alighanem a 44. paragrafus lenne, az 5. bekezdést pedig ide másolom:

(5) * Az ugyanattól az anyától származó, ugyanazon a napon született gyermekek nem viselhetnek megegyező utónevet.

Tehát ikrekről van szó, de nem találtam olyan rendelkezést, hogy ugyanazon szülők különböző időben született gyerekei viselhetnek-e egyforma utónevet (keresztnevet). Vagyis értelmezzem úgy, hogy ami nincs tiltva, az megengedett? Tudtommal ez valahol tiltva van. Ha logikus az ikrek esetében, akkor miért nem logikus a más időben született édestestvérek esetében? Továbbá úgy tudom, hogy lehet megegyező utóneve két féltestvérnek, ha az anya a közös, de nem lehet, ha közös az apa, mert ebben az esetben az apa családi nevét jegyzik be mindkét gyereknél. Tehát az apának lenen két saját gyereke ugyanazzal a családi (vezeték-) és utónévvel (keresztnévvel) is. Nem állítom, hogy így van, talán mások kiigazítanak.

2020. dec. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!