Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az az alternatív személyisé...

Mi az az alternatív személyiségzavar?

Figyelt kérdés
Olvastam valahol a neten, de ahogy rákerestem nem találtam semmit.

2021. jan. 7. 20:12
 1/2 anonim ***** válasza:
A nyakamat nem tenném rá, de ez talán a borderline. Arra rákeresel, sok mindent ír. (Így konkrétan én sem találtam semmit, hiába kerestem.)
2021. jan. 9. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Rákerestem, "alternatív személyiségzavar modellt" találtam. Ez egy újítás, amit a DSM-5-be vezetnek be, és ami a személyiségzavarok diagnózisánál figyelembe veszi a komorbid mentális zavarokat is (tehát azokat a zavarokat, amik a személyiségzavar miatt alakulhattak ki még plusban, de nem részei az eredeti diagnózisnak).

Meg ha jól értelmezem, nem egy bizonyos sz.zavarral diagnosztizálnak majd, hanem magukat a kóros személyiségjegyeket nézik, ezért a személyiségzavarok közti átfedéseket is megtalálják.

2021. jan. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!