Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az allergia vizsgálat fájdalmas?

Az allergia vizsgálat fájdalmas?

Figyelt kérdés

Darázs-méh csípés ellen


És ott igazi méh-vel csipetnek meg vagy hogy?



2021. jan. 23. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Tesztelnek, laborvizsgálatokat végeznek. Allergén anyagokkal tesztelnek. Nem a méh csípésére vagy allergiás, hanem annak az anyagnak az összetevőjére, ami ez által a szervezetedbe kerül.

.


[link]


Az allergiavizsgálat történhet vérből vagy alkaros bőrpróbával, másnéven prick-teszttel. Allergiaszezonban csak vérből végzett allergiavizsgálatra van lehetőség, de erre kerül sor akkor is, ha a páciens várandós, vagy kiterjedt bőrbetegsége miatt a bőrpróba nem kivitelezhető, vagy például az alkart borító tetoválások miatt a bőrreakciók pontos leolvasása nem lehetséges. Az allergia vérvizsgálat előnye, hogy kis mennyiségű vérből, a vizsgálat típusától függően több – egy vérvételből akár 300 - allergént és annak komponenseitis vizsgálni tudjuk.

2021. jan. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Vérvétel.

Én allergiás vagyok rájuk, és egy sima allergiavizsgálaton derült ki, vérből.

Gyerekeknek (azt hiszem csak nekik) úgy csinálják, hogy megszúrkálják a kezüket és valamit csepegtetnek rá, és ha piros lesz, akkor allergiás.


Amúgy meg... ha valaki halálosan allergiás a méhekre pl, akkor nem tennék ki életveszélynek, hogy megcsípjék.

Ez annyira logikus.

2021. jan. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok

Semmi szurka-piszka.

Rácsöpögtetik az alkarodra a klf. allergéneket, és kb. 1 óra múlva ellenőrzik, hogy melyikre hogyan reagált a bőröd.

Íme:

Bőrteszt (Prick teszt)

Az alkar hajlító oldalára különböző inhalatív és nutritív allergéneket helyezünk fel és bizonyos várakozási idő után az eredményt leolvassuk. Meglehetősen biztonságos eredményt ad. Antiallergiás készítmények szedése mellett a vizsgálat nem végezhető el. Az Aranyklinikán 50 féle allergén meghatározására van így lehetőség.


[link]

2021. jan. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én 17 vagyok

Akkor ezek szerint maga a csepegtetés sem fáj?

Mármint az nem ugyanolyan mintha megcsipett volna?

2021. jan. 23. 15:29
 5/8 anonim ***** válasza:
Miért fájna? Mintha egy csepp víz kerülne a karodra. Te még mindig a szúrással kötöd össze az allergiát (a szúrással meg a fájdalmat), pedig leírták hogy az adott anyagra reagál a szervezeted, nem a szúrásra. Ha allergiás vagy, akkor jelentkezik majd válaszreakció a területen (bőrpír, viszketés), de ez sem fáj.
2021. jan. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem fáj. Én már voltam többször is allergia vizsgálaton.
2021. jan. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tudom csak nagyon beképzelős vagyok és még sosem voltam ilyenen😂


Boglárka amugy téged mostanában rengetegszer látlak :)


Mindenkinek ment a zöld

2021. jan. 23. 17:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, mert elég sok téma érdekel. Meg nincs nagyon mit csináljak itthon.
2021. jan. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!