Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha a koronavírus elleni...

Ha a koronavírus elleni vakcinát kötelezővé teszik, mi lesz azokkal, akik nem akarják beoltatni magukat?

Figyelt kérdés
Sokan vannak, köztük én is, akik nem akarják beoltatni magukat ezekkel, a bennük rejlő ismeretlen anyagok miatt. Mi lesz akkor, ha kötelező lesz és ennek ellenére sem engedjük beoltatni magunkat?

2021. jan. 29. 16:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
88%
Nem vita célból írtam ide.Álljatok már le!Nem a többi ember tehet arról hogy a korlátozások miatt kezd már lassan mindenki kikészülni.Nem egymást kellene marni szerintem bár hiába mondom mert sokan nem értik és nem is érdekel ki mit ért vagy nem ért mert már annyira el vagyok fáradva az értelmetlen támadásoktól hogy soha többet nem írok se ide se máshova semmit sem mert itt nem lehet véleménye senkinek sem illetve csak az oltás pártolóknak akik annyira agresszíven támadnak hogy az pszichés problémákra utal.Főképp a frusztráltságuk ami a legdurvább és az ellentmondást nem tűrő beképzelt szövegük mintha ők vírulógusok vagy nem tudom milyen hatalmas szakértő professzorok lennének holott azt sem tudják miről van szó.Én itt befejeztem!Csináljon mindenki amit csak akar
2021. jan. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Gábordegábor válasza:
30%
Kivégzőosztag elé állítanak.
2021. jan. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%

#11, én csak kíváncsi vagyok, hogy te mit tudsz a covid elleni vakcináról, amiről én lemaradtam. Próbálom megérteni, de ahányszor valakinél rákérdezek, mindig elutasításba ütközök. Te is, ahelyett, hogy segítenél nekem, megsértődsz, lehülyézel és elmenekülsz.

Én nem vagyok orvos, sem vegyész, nem tudom, te az vagy-e, de mivel látszólag komoly, megalapozott véleményed van, amit nyilván nem kitalálsz, ezért kértem tőled segítséget.

Szeretném megérteni, mitől más egy covid-vakcina, mint egy lázcsillapító vagy egy fogamzásgátló.

Nem értem, miért sértődtök meg ezen.

2021. jan. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
48%

Elég sok hülye van, aki úgy képzeli, hogy ő bármit megtehet.

Amerikát kell megnézni: ott van ez csúcsra járatva.

Van nekik egy rossz hírem: ez 𝐂𝐒𝐀𝐊 addig működik, amíg másnak nem okozol kárt!

Mivel pedig itt egyértelmű, hogy másnak kárt okozol, ezért erős korlátozásokat fogsz elszenvedni, ha nem vagy hajlandó beadatni az oltást.

Erőszakkal valószínűleg nem fogják beadni.

2021. jan. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
58%
"a bennük rejlő ismeretlen anyagok miatt" - ezen jót kuncogtam. Azt sem tudod, hogy a bigmac-ben mi van mégis megeszed. Az nem zavar?
2021. jan. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Egy bigmactol még senkinek nem lett baja, de kártékony gyakran gyorskajákat enni, főleg a sok szénhidrát és zsiradék miatt.
2021. febr. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
75%
Arra utaltam, hogy az oltások (már amelyik ugye bevizsgált, tesztelt) mind dokumentálva vannak, hogy mit tartalmaznak, mi a működési mechanizmusa stb és mégis azon probléméznak egyesek, hogy nem tudni róluk semmit, holott ez nem igaz.
2021. febr. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nem teszik kötelezővé. Viszont, ha el akarod hagyni az országot, akkor lehet, kénytelen leszel beoltatni magad, mert más országok kötelezővé tehetik. Persze ott nem lenne akkora óbégatás, mint nálunk tennék.


Előbb-utóbb rá kell jönnie a minimálisan értelmes embereknek, hogy mi a saját érdekük.


Akik azt sugallják, hogy ne oltasd be magad, vagy orosz és kínai vakcinával ne (mert most abból van a legtöbb), azok azt akarják,

hogy ne legyen vége minél előbb, mert az a politikai érdekük!

És ebben az érdekeltségben te csak eszköz vagy, és tesznek rád, magasról, ha az életed az ára.

„Ha aláásod az emberek hajlandóságát arra, hogy beoltassák magukat, akkor Orbánnak kell viselnie a politikai következményeket” – mondta Krekó, a Political Capital vezető munkatársa.


De ugyanezt szorgalmazza Gyurcsány, Márki-Zay, László Imre és a többi balliberális is. Álságosan oltásra hívnak fel, aztán bedobják, hogy "de ne kínai és orosz vakcinával".


Potenciális tömeggyilkos gazemberek.

2021. febr. 26. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

„Ha aláásod az emberek hajlandóságát arra, hogy beoltassák magukat, akkor Orbánnak kell viselnie a politikai következményeket”


"


Tudod ez mit jelent?

Azt jelenti, hogy Krekó és Márki-Zay is tudják,

hogy az oltás a megoldás, és mindegyik oltás megfelelő védettséget ad!


De ha elbizonytalanítanak, elveszik a tömegek kedvét, akkor nem lehet feloldani a kijárási és egyéb korlátozásokat, bedőlhet az egészségügy, a gazdaság!


EZ A BALOLDAL CÉLJA, ÉS NEM IS TITKOLJÁK!

2021. febr. 26. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 2*Sü ***** válasza:

> és mindegyik oltás megfelelő védettséget ad


Tehát ha beletöltök egy ampullába sima langyos vizet, és ráírom, hogy „vakcina” az is megfelelő védettséget ad? Nyilván nem. Vagy ha egy idegen a kezedbe nyom egy felirat és név nélküli tablettát, hogy vedd be, attól elmúlik a fejfájásod, akkor te is visszakérdezel, hogy mégis mi ez a tabletta, nem? Nyilván annak, hogy egy oltás megfelelő védettséget ad-e, annak vannak kritériumai, és szükséges ellenőrizni, hogy az adott termék megfelel-e azoknak a kritériumoknak, amit elvárunk.


És ez az alapvető bizonytalanság a kínai és részben az orosz vakcinával. Nem az a baj velük, hogy kínaiak, vagy oroszok készítették, hanem hogy némileg hiányosak az adatok. Milyen hatásfoka van, milyen mellékhatások milyen eséllyel fordulnak elő, adható-e 60 év felettieknek, várandósoknak, szoptatás alatt, milyen betegségek esetén ellenjavallt a használatuk, meddig nyújtanak immunitást stb… Oké, szükséghelyzet van, bizonyos észszerű engedményeket lehet tenni az engedélyezés előtti vizsgálatokkal szemben.


De az joggal vet fel kétségeket, hogy pl. a kínai vakcinát kvázi a gyártó bemondására engedélyeztük, anélkül, hogy az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet bevizsgálta volna. Sőt nem csak arról van szó, hogy azelőtt engedélyeztük a használatát, mielőtt az OGYÉI befejezte volna a bevizsgálást, hanem nincs is információ arról, hogy az OGYÉI a közeljövőben bevizsgálná a vakcinát. Az orosz vakcinát szintén úgy engedélyeztük, hogy valódi klinikai teszteket végeztünk volna. Hát – stílszerűen fogalmazva – ez azért egy kicsit orosz rulett.


Oké, hozzá kell tenni, hogy más országokban is idejekorán engedélyezték ezeket a vakcinákat, elég sok embert beoltottak már ezekkel ahhoz, hogy legyen valami megbízhatóbb képünk az adott vakcina paramétereiről.


Illetve nem csak egészségügyi problémákat vet fel az a kérdés, hogy milyen vakcinát engedélyezünk és milyet nem. Ha a külföldi utazásokat az oltási igazoláshoz fogják kötni, és az EU-ban továbbra sem kap engedélyt mondjuk a kínai vakcina, de mivel te azzal vagy beoltva, amit viszont nem fogadnak el, akkor megint csak nem mindegy, hogy melyik vakcinát fogod kapni.


Illetve nem csak ez a gond, hanem az egész kommunikálása. Ha a kormány A-t mond – pl. hogy az orosz vakcinát a magyar hatóságok tesztelték –, majd egy hét múlva kiderül, hogy nem A, hanem B – igazából nem tesztelték, csak átolvasták az oroszok bevizsgálásának a dokumentációit –, akkor az óhatatlanul bizonytalanságot fog eredményezni.


Itt a probléma a kapkodással, meg a következetlen, így megkérdőjelezhető igazságtartalmú kommunikációval van. Nem csak a vakcinával kapcsolatban, hanem úgy az egész járványkezeléssel kapcsolatban. Pl. kell-e regisztrálni ahhoz, hogy oltást kaphass? Hetekig ez bizonytalan volt. Van-e oltási terv? Nagy nehezen kiizzadtak valamit, ami még vázlatnak is kevés, ilyet én is összedobok 5 perc alatt, ez nem egy terv. Megválaszthatod-e, hogy melyik vakcinával oltanak? Egymásnak ellentmondó bejelentések voltak ezzel kapcsolatban. Hol és fognak oltani? Valaki A-t, valaki meg B-t mondott (háziorvosok vs. oltóközpontok). Ha nem fogadod el az adott vakcinát, akkor a sor végére kerülsz-e? Mást mond a hivatalos kommunikáció, meg mást mondanak a háziorvosok. Persze, hogy egy kritikusabb szemléletű emberben erős kétségek merülnek fel azzal kapcsolatban, hogy mennyire uralja a kormány a helyzetet.


Ha valaki egy kicsit paranoidabb, abban még az is felmerülhet, hogy a kormánynak korátnsem annyira fontos, hogy az oltással milyen védettséget érünk el, hány embert mentünk meg, hanem fontosabb az, hogy fel tudják-e használni kommunikációs, propaganda célra, hogy nálunk már a lakosság 40%-a be van oltva, bezzeg az EU-ban még csak a lakosság 10%-a. Csak ugye ez kicsit olyan, mint az útkezelőnél, nem csak az a lényeg, hogy hány kátyút tömnek be, hanem az is lényeges, hogy mivel és milyen minőségben. A 100 betonnal hanyagul felöntött kátyúnál még az 50 normális minőségben leaszfaltozott javítás is többet ér.


De visszatérve és röviden: nem, nem minden oltás ad megfelelő védettséget, illetve amelyek igen, azok sem adnak ugyanolyan védettséget. Pl. nagyban függ a vakcina hatásfokától az, hogy a lakosság hány százalékát kell beoltani a nyájimmunitás kialakulásáig.


Persze ez némileg offtopic, a kérdés úgy általában a vakcináról és annak a kötelezővé tételéről szól, és nem a különböző vakcinák paramétereiről és az azokkal kapcsolatos bizonytalanságokról.

2021. febr. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!