Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tehetek ez esetben a...

Mit tehetek ez esetben a külföldre feladott csomaggal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Jan. 15-én ajándékként adtam fel egy csomagot. Nyomkövetés gyakran frissült. Kisvárosi postából nagyvárosba elosztóba ment, onnan 19-én 'küldemény átadása nemzetközi szállításra'-t írt és azóta semmi se változott egészem tegnapig. Amikor rákerestem a küldemény azonosítójára ez a hiba fogadott: 'A megadott küldeményre vonatkozóan a rendszer sajnos nem talált adatokat'. Szerintem fontos megemlíteni,hogy Izraelbe ment volna, szóval nem EU-s ország. A csomag tartalma 2 pulcsi, 1 póló, 3 plüss, 1 bögre, 1 nyaklánc és 1 kulcstartó volt. Volt benne továbbá 3 csomag zsepi is, hogy ki legyen töltve a hely és ne tudjon rázkódni annyira. Nem tudom mennyi lehet az összértéke, ezért tegnap óta azon aggódom, hogy a vámmal van valami, vagy valahol elveszett..

2021. febr. 7. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
18%

Nem tartom lehetetlennek, hogy valaki lenyúlta, de ne legyen igazam.


Mivel sajnos annyira leszűkítették a mobil netem, nem tudok neked konkrétumot, csak ennyire tudtam rákeresni:

[link]

2021. febr. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván kiment az országból, addig tudták követni. Egyes országokkal össze vannak kapcsolva a nyomkövetők, másokkal nincsenek. Aztán valószínűleg x idő elteltével az ország nyilvántartása törli az addig őrzött adatokat is, tehát a korábbiakat sem éred el. Én egy darabig nem aggódnék, mi egy december 3-án Észak-Olaszországban feladott levelet január második hetében kaptunk meg. Bár az olasz posta hírhedt a lassúságáról és megbízhatatlanságáról, de akkor is egy példája annak, hogy még a 21. században is egyes országoknak nehézséget okoz egy alap szolgáltatás üzemeltetése.
2021. febr. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyomkövetésnél ha elhagyta az országot nem él. Ha kiment az országból, másik azonosítót fog kapni.

Ugyanez befelé is igaz. Ha netán ellopják, elveszik stb, akkor az azonosítód alapján lehet kérni teljeskörű ellenőrzést és ha valóban x idő után nincs nyoma a küldeménynek, akkor lehet kártérítést kérni. Amúgy is lassú az egész postai folyamat, vámellenőrzés is tovább lassítja, meg attól is függ, hogy az adott cél országba milyen formában mennek a küldemények. A helyedben várnék még egy kicsit.

2021. febr. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért itt kérdezed? Hívd fel a Posta ügyfélszolgálatát.
2021. febr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azért kéreztem itt is, mert a városban lévő postához, ahol feladtam, már bementem és annyit mondtak, hogy ha elhagyta az országot, akkor ők nem nagyon tudnak vele mit csinálni és azt ajánlották, hogy csak várjak.
2021. febr. 8. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!