Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem gyártanak a szemüveg...

Miért nem gyártanak a szemüvegesek számára hordható maszkot? Igencsak szükség lenne rá!

Figyelt kérdés

Olvasgattam, keresgéltem a neten a témában. Van olyan maszk, ami jobban odasimul az archoz, de az sem az igazi. Írnak arról is, hogy hogyan kell feltenni, a szemüveg alá, stb., és így egy fokkal jobb, de így is van, hogy akadályoz a hétköznapi teendőkben, buszra felszállásban, a buszon a jegyautomata nyílását se látom, jó ha fel tudok szállni. Boltban fizetni is néha lehetetlen, kénytelen vagyok elővenni a nagy pénzt, mert halvány segédfogalmam nincs, milyen pénzérmék vannak a pénztárcámban. Nem várhatja a pénztáros, hogy leveszem a szemüvegem, megtörölgetem, visszateszem, utána megint párás lesz, megint leveszem, törölgetem, stb.

A közlekedést a zebrán pedig hadd ne mondjam, mennyire veszélyessé teszi.

Ennyivel lehetne fehér bottal is járni és valaki majd kísérgetni fog, akinek nincs szemüvege.

Hihetetlen, hogy majd egy év alatt nem tudtak kidolgozni olyan maszkot, amiből fent egyáltalán nem megy ki a levegő, minden levegőt lent enged ki.

Mivel nem másfeles és ilyen piti dioptriás a szemem, nem opció az sem, ha leveszem a szemüvegem.



2021. febr. 15. 15:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

A tévében mutattak egy kis külön merevítőt, amit mindenféle maszkra rá lehet rögzíteni. ki is próbálták, ahogy mutatták, jónak nézett ki.

Műanyag és online lehet megrendelni. Nem emlékszem a nevére, bocs.

2021. febr. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
Milyen maszkot hordasz? Orvosi maszkokban van egy ilyen huzal, ami felveszi az arcod/orrod görbületét, csak rá kell nyomni. Nekem úgy nem párásodik be a szemüvegem.
2021. febr. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
12. Sajnos nekem abban is bepárásodik. Egy fokkal jobb, mint amiben nincs huzal, de nem az igazi. Úton, útfélen is bepárásodik, nagyon rossz, pedig mindent elolvastam a netről, hogyan kell hordani, hogy ne párásodjon.
2021. febr. 15. 17:55
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én megértelek, nekem is mindenben párásodik, pedig próbáltam a merevítőset, meg többféle fazont. Katasztrófa... Veszek egy levegőt és már nem látok. Ha a maszkot a szemüveg alá teszem, akkor sincs változás, plusz lecsúszik a szemüveg, ha megmozdítom a fejem.

Azt mondják, hogy szappannal kell megmosni az üveget és akkor átmenetileg taszítja a párát, még nem próbáltam, de ki fogom.

2021. febr. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Mondom, nézzétek meg a Panaszkönyv legutóbbi adását az orra csípős kis műanyagról.
2021. febr. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is szemüveges vagyok, ismerős a probléma. Megoldható, ha szilárd szappant kensz (dörzsölsz) szét az üvegeken, akkor hosszabb ideig nem lesz párás, de ahogy leolvad a túlzott meleg lélegzettől, több pára csapódhat ki, és akkor ismételni kell a szappanos bedörzsölést.
2021. febr. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Páravédő! :)


[link]


[link]

2021. márc. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

17. Ez jó. Mondjuk ezt úgy kéne, hogy mindenhol lehessen kapni, ahol maszkot is, ne külön macerával kelljen utánajárni, és 2 hetet várni rá, mire postázzák. Nem vagyok egy kényelmes alak, de ilyen esetben elvárnám, hogy csettintésre itt legyen. Meg ez is mi már, hogy 1 éve maszkra van szükség, de még most is úgy kell kutatni utána, van-e erre valami megoldás. Szégyen.

Akik meg vasútállomásokon dohányoznak (nyilván maszk nélkül), azokkal senki se foglalkozik, ennyivel én is levehetném, mondva, nem biztonságos, hogy nem látok benne semmit és beesek a vonat alá a végén.

2021. márc. 7. 18:45
 19/22 anonim ***** válasza:

"Meg ez is mi már, hogy 1 éve maszkra van szükség, de még most is úgy kell kutatni utána, van-e erre valami megoldás. Szégyen."


Azt árulják mindenhol amire van igény.

Tekintve, hogy nem lehet minden sarkon kapni, nincs rá igény.

2021. márc. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
és a koronavirusra van igény? nincs, mégis van. nem ártana esetleg tenni is érte, hogy aki be akarta tartani az előírásokat, be is tudja és ne szenvedjen hátrányt. és ez még mindig politikai kérdés, hiába helyezték át ide, akik nagyon unatkoztak
2021. márc. 16. 18:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!