Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudnátok adni tanulásra...

Tudnátok adni tanulásra tippet? 2es tanuló vagyok, és próbálok tanulni de nem megy! (nem kell hülyének nézni)

Figyelt kérdés
2021. febr. 23. 17:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mi az ami nem megy??


Mindenre kicsit másabb volt a módszerem.

2021. febr. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Itt van pár tipp, amik nekem használnak:

Színezd ki a füzeted! Színekkel próbáld logikusabbá tenni a vázlatodat. Keretezd be a fontosabb dolgokat! Nekem ez nagyon használ, mert amíg próbálom kitalálni, hogyan lenne logikus, addig is tanulom, másrészt ettől sokkal áttekinthetőbb lesz, és én a színek alapján sokkal jobban megjegyzem a dolgokat.

Készíts elmetérképet! Ezt csak akkor a ajánlom, ha sok időd van, nekem legalábbis rengeteg ideig szokott tartani. A lényege az, hogy kulcsszavakat írsz le egy jó nagy papírra és összekötöd az összetartozókat, majd színekkel kiemelsz stb. Ez nekem nagyon nagyon használt még ötödikben, de később már nem, mert egyrészt nem volt időm, másrészt a tananyag mennyisége is akkora lett, hogy nem fért volna ki egy papírra.

Készíts táblázatot! Ez persze csak bizonyos tananyag típusoknál működik, mint pl éghajlatok jellemzői (az oszlopok pl ilyenek lehetnek, hogy csapadék mennyiség, hőmérséklet ingadozás, növényzet stb.a sorok meg az éghajlatok) vagy esetleg törinél is lehet használni mindjuk csaták megjegyzésére (oszlopok pl ezek lehetnek: szembenálló felek, nyertes, helyszín, időpont). Aztán ha kész a táblázat, letakarod az egyik sorát és megpróbálod felmondani.

Készíts kártyákat! Erre van egy szuper alkamazás is, a quizlet. Ezt főleg nyelvtanulásnál lehet használni. A kártya egyik oldalára felírod magyarul a szót, a másikra angolul. Egy kupacba rakod a kártyákat úgy, hogy a magyar legyen mindegyiknél felül, aztán megnézed mindig a legfelsőt és megpróbálod kitalálni az angol szót. Ha tudtad, akkor rakd az egyik kupacba, ha nem akkor a másikba. Amikor végignézted az összes kártyát, akkor nézd újra azokat, amiket nem tudtad. Ezt lehet használni évszámok tanulására is, meg úgy bármire.

Próbáld meg felmondani az anyagot magadnak! Egyrészt így kiderül, hogy mennyire tudod, mi az a rész, amit még nem annyira tudsz. Én azt is szoktam csinálni, hogy amikor tankönyvből tanulok, mindig miután elolvastam egy bekezdést, magamnak felmondom, mit olvastam.

Használj sütőpapírt! Földrajzból, ahelyett, hogy a térképen karikázgatod azokat, amikről meg kell tanulni, hogy hol vannak, inkább másold át a térképet sütőpapírra (azért jó, mert átlátszik) aztán jelöld be a helyét a megtanulandó dolgoknak!

Most ennyi jutott eszembe, remélem tudtam segíteni

2021. febr. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. febr. 23. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!