Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az erkölcstelen ha valaki a...

Az erkölcstelen ha valaki a cégét a saját vezetéknevéről nevez el?

Figyelt kérdés

2021. márc. 9. 12:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne az?
2021. márc. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb cégnév vagy a tevékenységre utal (med/dent - orvos/fogász, bau/ép - építészet, ker - kereskedelem, tech - számítástechnika, stb.), vagy a tulajdonos(ok) nevéből, monogramjából, szótagjaiból van képezve, vagy a kettő vegyesen.

Tele van a cégnyilvántartás X és Y (fia, lánya, társa, vagy a társ neve) cégekkel.

2021. márc. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, konkrétan milyen erkölcsi aggályaid vannak ezzel kapcsolatosan...???


Az egész világ tele van ilyen cégnevekkel!

2021. márc. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak kifejezetten jól menő ilyen cégek, pl.:

Mészáros és Mészáros Kft


Nincs benne semmi erkölcstelen.

2021. márc. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Idősebb ember vagy?

Ott, ahol nem volt a kis kitérő, ott mindenhol a legtermészetesebb dolog, ha egy cég a tulajdonos nevét viseli.

2021. márc. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

5: pontosan!


Csodálkoztam, ki írhat ki ilyen kérdést... enyhén szólva is durva alulinformáltság, de még hogy jön hozzá az erkölcs, azt végképp nem értem.....

2021. márc. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Azért kötöttem össze az erkölcs fogalmat, a cég elnevezésével, mert gondoltam elképzelhető olyan szituáció is amikor az emberek többsége lenézi ezért a céget, mert a cég alapítója csak azt akarta hogy elterjedjen a neve.

6-os, igen nem vagyok eléggé informált ezen a téren, ezért is szeretnék bocsánatot kérni, amiért ilyen könnyed kérdést írtam ki.

A válaszokat nagyon köszönöm, mindenkinek ment a pipa.

További szép napot

2021. márc. 9. 13:59
 8/10 anonim ***** válasza:

6-os! Teljesen értem, de ha hozzám hasonlóan idős, akkor 90 után sok olyan változás jött, ami a háború után született embereknek furcsa.

Egyik a cégek elnevezése.

Minden állami tulajdon volt, mindennek egyforma neve. Meg az árak is.

Egy akármi Pesten A Váci utcában ugyanannyiba került, mint Galácsamencsellő faluban.

Ez is újdonság volt. Ahhoz voltunk szokva, hogy egy kastélyban tsz iroda, magtár, kórház, árvaház stb. van, vagy semmi.

Amikor Bajorországban volt, az egyik kastély idegenvezetője mondta, itthon van a gróf, nem tud mindent megmutatni.

De így harminc év alatt már mindenki hozzászokhatott az régi/új módihoz.

2021. márc. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A Rossmann erkölcstelen lenne...?

[link]


Vagy a BOSCH?

[link]


Esetleg a Deichmann?

[link]

2021. márc. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek.

Tegyük föl, alapítok egy céget.

Ha mondjuk a családnevem Spiller ;) akkor mi a bánatért adnánk a vállalkozásunknak a "Brückner" nevet?

Mi van abban erkölcstelen, ha valamihez a nevemet adom?

2021. márc. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!