Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy válaszoljak vissza a papnak?

Hogy válaszoljak vissza a papnak?

Figyelt kérdés
A barátnőmmel lektorok vagyunk a templomban. A pap a mise végén mindig megköszöni az olvasást, de soha nem tudunk vissza válaszolni. Mit tegyünk ebben a szituációban? Katolikus!

2021. márc. 9. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
23%

Mondd azt, hogy "szívesen".

Ha vicces akarsz lenni, azt is mondhatod, hogy "Szívesen, atyám. Remélem így kvittek vagyunk és nem fog többé szexuálisan zaklatni."

2021. márc. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, számomra csak az derült ki, hogy a másik személy nőnemű. A kérdező nemi identitása ismeretlen.
2021. márc. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
9%

Kb. úgy hogy mi köszönjük "tisztelt/kedves".. atya a szolgálatát.


Egyébként sokkal jobb volna, ha a pap vagy valami felszentelt személy olvasná ezeket, de értem a szekularizáció stb..


Ami nem egy helyes irány és Ferenc pápa sem a jó úton halad e téren..

Isten áldjon.

2021. márc. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem nem feltétlen kell válaszolni, ha nem lenne természetes. Az is elég, ha kicsit biccentesz egyet szerintem.


De mondhatsz valami olyat néha, hogy örömmel atyám. de szerintem ne mechanikusan. egyszer egyszer.

2021. márc. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
6%
Mondd neki azt, hogy: Nincs, mit, de legközelebb te olvasol, én meg prédikálok.
2021. márc. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Igazatok van. Ezért akarok már 12 éve aposztatálni.
2021. máj. 23. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!