Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Erre kérlek olyan emberek...

Erre kérlek olyan emberek válaszoljanak akik anorexiások voltak, ti hogyan “híztatok vissza? Folytatom lent

Figyelt kérdés
Szóval, én is anorexiás vagyok, ezt belátom. Már azt is belátom,hogy nagyon csúnyán nézek ki, viszont utánaolvastam és láttam hogy koplalás után a duplája is vissza jön ezért nem merek enni. Tapasztalatok, tippek?🥺

2020. ápr. 30. 16:37
 1/8 Mazsii134 válasza:
100%
Szia, én is voltam anno anorexiás és át tudom érezni a helyzeted.. nekem ugy volt hogy én nem láttam be és elvittek egy pszihiátriára és ott "felhizlaltak" meg terelgettek mentálisan és amikor elértem a súlyt hazajöttem, de vissza kell járni mérésre.. a lényeg, hogy az életeddel játszol! Szóval én most vagyok 162cm hez 43kg, ami szerintem nem sok. Sokkal jobban érzem magam de a mensim még nem jött vissza..
2020. ápr. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

A semminek nincs duplája. Fokozatosan egyél többet. Határozz meg egy célt, amit szeretnél elérni. Hs megy az evés a sűlytartás a cél, különbem átfordulsz bulémiába.

Keress egy pszichológust.

2020. ápr. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én is anorexiás voltam /vagyok. Már visszahíztam arra a súlya, amennyiről lefogytam (a magasságomhoz normális), de próbálok most szálkásítani (megint) és utána tömeget növelni, mert sajnos még mindig kövérnek látom magam.

A kérdésre válaszolva, nem fogod visszahízni a dupláját, ha jobban odafigyelsz. Sajnos én átestem a ló túloldalára, mert már addig ettem, amíg rosszul voltam,nekem azóta is gondom van az önkontrollal és sokkal nehezebben tudom betartani a súlytartó étrendet is. Ha edzek reggel, akkor normálisan tudok étkezni napközbeni, ha nem, akkor nem.

Nem akartalak megijeszteni, de jobb ha tudod, hogy van ilyen véglet is, mint az enyém. Kitartást és azt tanácsolom, hogyha van már energiád kicsit sportolni, akkor sportol és sokkal szebb lesz az alakod.

2020. máj. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3-as válaszoló vagyok.

Ne aggódj nem fogsz elhízni, én sem híztam el csak még nem gyógyultam meg teljesen mentálisan, de egyre jobban vagyok. Úgyhogy egyél nyugodtan, de nagyrészt egészségesen és fokozatosan emeld az ételmennyiséget. Tudom, nehéz magad rászánni, de nem éri meg magadat éheztetni.

2020. máj. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én elég sokat híztam vissza, mert elkezdett alulműködni a pajzsmirigyem. Valószínűleg a jódos gyógyvíz miatt, amit épp azért ittam, hogy jobban tudjak fogyni. Viszont utána helyrejött, és visszafogytam a normál súly alsó határára, amit úgy tudok tartani, hogy annyit ehetek, amennyi jól esik. Azt hittem, soha nem ehetek már normálisan, de vissza tud állni az egyensúly.
2020. máj. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

A szervezet se tud csodát tenni. Ha nem eszel túl sokat, nem hízhatsz, ilyen egszerű. Valószínű hirtelen lesz nagy étvágyad, de ettől nem kell megijedni, el fog múlni, ha nem próbálod meg magad korlátozni. Aztán jó eséllyel kicsit túlmész majd a valóban ideális súlyodon és akkor szépen lassan elmúlik az extrém éhség, aztán szépen lassan (1-2 vagy több év) magától be fog állni a pont egéstségesre a szervezeted ha nem sanyargatod magad, csak egyszerűen igyekszel kb 80%-ban egészségesen enni és heti néhányszor sportolni, de nem több órát egy nap és csak amilyen sportot szeretsz. Meg persze annyit enni, amennyit éppen kívánsz. A lényeg, hgy hagyni kell szabadon ezt a folyamatot lefutni mert sokan ott rontjak el, hogy megilyednek a hirtelen kontrollvesztéstől és elkezdik magukat újra éheztetni vagy elkezdenék, de már elfáradtak a sok diétában és úgy járnam, mint a #3, hogy nem várnak eleget. A másik nagy hiba, hogyha meghanytatja magát az illető, mert azzal, hgy kihanyd az ételt, autoatikusan nő az étvágy/eveskenyszer, egyszerűen ezt idézi elő a tapláléktól való ilyen módon megszabadulás. Es akkor ha nem hagyod abba nagyn gyorsan, belekerülsz a buimiába, aminél nem segít ha normális a súlyod, akkor is enni akarsz majd.


A lényeg, hogy a tested azért van, hogy te egészségesen tudj élni és nem az a célja, hogy ne legyen neked jó. Ha túl is mész az ideális súlyodon majd picit az is csak azért lesz, hogy megnyugodjon a szervezeted, hogy van energia es amint elég stabilan azt érzi majd, hogy nem kell raktározni mert úgyis van kaja mindig, be fog állni a súlyod arra, ami neked a mindennapjaidban a legkényelmesebb. Ezt borítja fel sajnos a napjaink feldolgozott, fogxasztói, műkaja tásadalma, mert ezzel nem tud mit kezdeni a szervezet, ezért kell csak annyi, hogy egy idő után próbálj majd egyre több egészségeset enni, magyarul kevés nagyon feldolgozott élelmiszert és nem lesz gond :).


Tudom, hogy olyanok válaszát vártad, akik voltak anorexiások. Az a baj, hogy én magam nem tudok jó példát felmutatni, mert átestem a buliába. De mostmár késő, hgy utólag tudom hogy kellett volna, viszont szeretném, ha legalább Neked sikerülne elkerülni ezt a csapdát. Sok sikert, és hidd el, hogy sokkal több energiád lesz, ha eszel eleget, ennyit halál biztosan állíthatok! :) Javaslom az anorexiás a küzdőtéren blogot (lehet nem pont ez a neve) végigolvasni, mert ott nagyon szépen részletesen le van írva egy sikeres gyógyulás története és nehézségei. Tényleg sokkal többet adhat szerintem, mint a gyk-n bármelyik válasz.

2020. máj. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
22%

Szia!

Nem tudom,most mennyi a súlyod, de szerintem először egyél csak nyugodtan,ne foglalkozz kalóriákkal,ahogy jól esik! Aztán egy idő után figyeld a súlyod,és ha kezd helyreállni,vezess be valami sportot. De nem kell kihajtani magad,csak ahogy a testednek jólesik ez is. Majd ha már nagyjából eléred az egészséges súlyt,meggyógyul a tested,állj rá egy egészséges,súlytartó étrendre, sok sporttal. Így biztos,hogy nem fogsz túlhízni,és egészséges,jó alakod lesz!!

Amúgy 16L 163cm/49kg vagyok most, de kb az egész életem a súlyom körül forog, szóval már jártas vagyok a témában:D

Remélem segítettem, ha úgy érzed,hogy még kell valami,vagy beszélnél erről, írj nyugodtan!♡

2020. máj. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
31%
Kezdj el napi hatszor enni, lassan emeld a bevitelt 2500 kcal-ra, de rendszeres, napi hat étkezéshez ragaszkodj. Ha nem annyira súlyos a helyzeted, akkor talán egyedül is menni fog. A youtube-on rengeted #edrecovery, anorexia recovery videót találsz, amik szintén segíthetnek.
2021. márc. 10. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!